Небезпечні взаємодії

14 Липня 2023 4:00 Поділитися

Науковці застерігають, що деякі комбінації дієтичних добавок та лікарських засобів можуть викликати небезпечні для життя наслідки. Слід зауважити, що більшість людей навіть не здогадуються про те, що, приймаючи непоєднувані препарати, просто отруюють себе.

  • Вітамін В6 (піридоксин) знижує ефективність протипаркінсонічного засобу леводопа. Карбідопа — ще один засіб від хвороби Паркінсона, нівелює негативну дію піридоксину, проте призводить до його дефіциту в організмі, через що можуть розвинутися анемія, депресія, нейропатія.
  • Вітамін К може протидіяти впливу препаратів, що розріджують кров (наприклад варфарину натрій), роблячи їх менш ефективними.
  • Залізо і кальцій сповільнюють всмоктування ліків для заміщення гормонів щитовидної залози (левотироксин).
  • Вітамін С й антациди, що містять алюміній (Альмагель), при одночасному прийомі призводять до досягнення токсичного рівня цього металу в організмі.
  • Вітамін Е та дієтичні добавки з гінкго білоба підвищують ризик кровотечі, коли їх приймають разом з препаратами, що розріджують кров (варфарину натрій, ацетилсаліцилова кислота).
  • Добавки звіробою можуть взаємодіяти з багатьма ліками, включаючи антидепресанти, протизаплідні таблетки та розріджувачі крові, та знижувати їх ефективність.
  • Корінь солодки взаємодіє з сечогінними і антигіпертензивними ліками та посилює прояв їх побічних ефектів.

Щоб уникнути потенційних небажаних реакцій, перед прийомом призначених лікарських засобів варто з лікарем та фармацевтом обговорити всі можливі ризики та скласти графік таким чином, щоб уникати небезпечних перехресних взаємодій. Пацієнт має ознайомити медичних працівників з повним переліком того, що він приймає, оскільки ця інформація допоможе підібрати раціональну та безпечну схему лікування.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА» за матеріалами www.verywellhealth.com

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті