МОЗ пропонує залучати фармацевтів до проведення профілактичних щеплень в аптеках

13 Липня 2023 3:48 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я 12 липня оприлюднило для громадського обговорення доопрацьований проєкт Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики (далі — проєкт постанови). Зазначимо: попередня редакція проєкту постанови була оприлюднена на сайті МОЗ 17.02.2023 р.

Проєктом акта пропонується розширити коло суб’єктів господарювання, які здійснюють заходи з імунопрофілактики, шляхом залучення фармацевтичних працівників до проведення профілактичних щеплень, зокрема:

  • фармацевтів;
  • клінічних фармацевтів;
  • фармацевтів-косметологів.

Для цього вони повинні будуть пройти спеціальну підготовку та володіти правилами організації і техніки проведення щеплень, а також навичками надання невідкладної допомоги в разі розвитку післявакцинальних реакцій/післявакцинальних ускладнень.

Для проведення профілактичних щеплень у аптеках, аптечних пунктах пропонується відкрити медичний кабінет. Однак до нього не застосовуватимуться вимоги як до суб’єкта господарювання, який є закладом охорони здоров’я (тобто не потрібно затверджувати відповідний статут або положення, штатний розпис, положення про його структурні підрозділи тощо).

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Ольга 13.07.2023 5:12
Невже в аптеці є посада «клінічний фармацевт» і «фармацевт-косметолог»? Наскільки я розумію, фахівців, які навчалися на відповідних освітніх програмах, оформляють на посаду «фармацевт». Кваліфікаційніі вимоги до посади фармацевта дозволяють це робити. Тому, якщо мова йде про аптеку, має бути визначена тільки посада «фармацевт».
Ольга 15.08.2023 4:55
Я надіюсь, що це просто некоректне викладення тексту: "Однак до нього не застосовуватимуться вимоги як до суб’єкта господарювання, який є закладом охорони здоров’я" Нагадую, що аптека- це ЗАКЛАД ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я !!! Аптечні пункти розміщуються у лікувально-профілактичних закладах на площі від 18 кв.м, чи не логічніше кабінет щеплень відкрити в лікувально-профілактичному закладі, де є вже кваліфікований персонал. За надання послуг зі щеплення фармацевти будуть отримувати кошти від НСЗУ?

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті