Чоловікам потрібні антидепресанти після народження дитини?

21 Серпня 2023 3:45 Поділитися

Вважається, що в Англії депресія уражує близько 3 зі 100 чоловіків віком 16–55 років. Автори обсерваційного дослідження підкреслили, що попередні дані свідчать про те, що чоловіки можуть мати більш високий ризик розвитку депресії після народження дитини, причому у кожного 10-го чоловіка відмічено депресію в перший рік.

Дослідники з Університетського коледжу Лондона (UCL) вирішили визначити, чи пов’язане народження нової дитини з посиленням прийому антидепресантів серед чоловіків у Великобританії.

Команда проаналізувала інформацію про 90 тис. чоловіків віком 15–55 років, у яких є однорічна дитина, і 453 тис. чоловіків без дітей. Потім дослідники перевірили, скільки чоловіків у кожній категорії отримували рецепт на антидепресанти.

Хоча майже кожен 20-й (4,9%) отримував принаймні 1 рецепт на антидепресанти протягом року після народження дитини порівняно з 5,9%, які не мали дитини того самого року, жодної різниці в лікуванні антидепресантами між групами не виявлено.

Ці результати свідчать про те, що нещодавнє батьківство не пов’язане зі збільшенням прийому антидепресантів, зазначають автори.

Однак, як підкреслюють автори, батьки, які нещодавно приймали антидепресанти, мали більш ніж у 30 разів вищий ризик необхідності лікування антидепресантами після народження дитини порівняно з батьками, які не мали застосування антидепресантів в анамнезі.

Дослідники також виявили, що соціальна депривація була ключовим фактором для того, щоб батькам призначали антидепресанти, причому ті, хто жив у найбільш бідних районах, мали на 18% вищий ризик отримати рецепт на антидепресант порівняно з батьками, які живуть у менш бідних районах.

Автори визнають деякі обмеження дослідження, такі як включення лише чоловіків. Крім того, дослідження було зосереджено на чоловіках, яким призначали антидепресанти, а не на тих, у кого були симптоми або діагнози депресії.

Автори закликають до подальших досліджень, щоб визначити, чи може лікування антидепресантами або переживання депресії бути перешкодою для батьківства та чи є батьківство перешкодою для лікування антидепресантами.

Автори припускають, що для чоловіків, які в анамнезі приймали антидепресанти, а також для тих, хто живе в бідних районах, було б «корисно» пройти обстеження психічного здоров’я у свого лікаря загальної практики в перший рік після народження дитини.

За матеріалами jamanetwork.com

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті