Пілотний проєкт «Укрпошта. Аптека» розпочне свою роботу на деокупованих і прифронтових територіях

АТ «Укрпошта» отримало ліцензію на роздрібну та електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами. Тепер ліки можна буде отримати поштою, замовивши через контакт-центр. Доставка ліків — безоплатна. Про це повідомила пресслужба МОЗ.

Пілотний проєкт «Укрпошта. Аптека» розпочне свою роботу на деокупованих і прифронтових територіях: на Донеччині та в окремих прикордонних районах Сумщини.

Проєкт започаткований за ініціативою Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та за участю МОЗ.

«Люди на деокупованих територіях скаржилися на труднощі з ліками. Статистика МОЗу засвідчує: в областях, де тривають чи велися бойові дії, понад 2 тис. населених пунктів не мають аптек або вони зруйновані», — розповіла віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук.

На одній із міжвідомчих нарад обговорювали проблему забезпечення ліками деокупованих і прифронтових районів, де немає аптек. Так народилася ідея, яка згодом перетворилася у проєкт «Укрпошта. Аптека».

«Наразі в українських селах та селищах міського типу працюють близько 5700 аптек та аптечних пунктів. Натомість загалом по країні залишається понад 20 тис. сіл, які не мають аптечних пунктів. Ми вирішуємо це питання на різних рівнях. Спільний проєкт «Укрпошта. Аптека» — ініціатива, яка дозволить суттєво покращити доступ людей до лікарських засобів. Все, що потрібно зробити, щоб замовити необхідні ліки, — зателефонувати в контакт-центр Укрпошти, яка згодом ці ліки доставить. Починаємо з Донеччини та з окремих прикордонних районів Сумщини. Далі пілотний проєкт буде розширюватися. Дуже важливо, що таким чином можна отримати і препарати за програмою «Доступні ліки». Тобто безоплатно чи з частковою доплатою. Це дозволить пацієнтам зекономити свої кошти, адже бюджет програми на цей рік становить 5,2 млрд грн», — прокоментував міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Через Укрпошту можна замовити майже 10 тис. найменувань лікарських засобів безрецептурної категорії відпуску. Також тут будуть відпускатися лікарські засоби, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки»: для лікування серцево-судинних хвороб, для профілактики інсультів та інфарктів; проти нецукрового та цукрового діабету; для лікування хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів; розладів психіки, поведінки, епілепсії тощо; інсуліни та медичні вироби.

Ліки відпускатимуться з аптечного закладу компанії та доставлятимуться споживачам до найближчого відділення Укрпошти.

Після успішного старту планується розширення, і до проєкту буде долучено прифронтові Харківщину, Херсонщину, Миколаївщину, Запоріжжя тощо. У перспективі — всі населені пункти країни.

Як оформити замовлення

Замовити лікарські засоби просто: зателефонуйте за номером 0 800 300 545.

Для зв’язку з фахівцем слідуйте підказкам у голосовому меню.

Замовлення буде спаковано та надіслано за послугою «Укрпошта Експрес». Доставка — безоплатна. Відстежити відправлення можна на сайті, у мобільному застосунку та через чат-бот у месенджерах. Для перевірки правильності комплектації замовлення передбачено огляд вмісту посилки під час її вручення.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Сергій 21.02.2024 3:35
селищах міського типу-державний службовець не знає, що урядовими рішеннями ліквідовано поняття смт?

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті