Огляд сегмента гепатопротекторів

14 Травня 2024 5:35 Поділитися

Гепатопротектори — лікарські засоби, які підвищують стійкість печінки до впливу патологічних факторів та відновлюють її функції при різних пошкодженнях. Для лікування яких захворювань застосовують гепатопротектори? Їх призначають дорослим для терапії гострих та хронічних гепатитів різного генезу, зокрема вірусної етіології, та цирозів печінки. У педіатричній практиці препарати рекомендовані для лікування хронічних гепатитів з помірною та підвищеною активністю, постгепатитних цирозів. Також їх застосовують у складі комплексної терапії для лікування інших патологічних станів.

Гепатопротектори представлені на українському фармацевтичному ринку такими групами АТС-класифікації: А05ВА01 «Аргініну глутамат», А05ВА03 «Силімарин», А05ВА06 «L-орнітину оксоглутарат», А05ВА050 «Різні препарати», А05ВА053 «Силімарин, комбінації», А05С «Препарати для лікування біліарної патології у комбінації з ліпотропними речовинами», А16АА20** «Комбінації».

За підсумками І кв. 2024 р., в аптеках реалізовувалося 26 брендів гепатопротекторів, а обсяг їх аптечного продажу становив 1,4 млн упаковок і 440,3 млн грн.* Порівняно із аналогічним періодом попереднього року обсяги продажу зросли в грошовому вираженні на 5%, а в натуральному фіксується спад на 8%.

Найбільше проданих упаковок у зазначений період встановлено для брендів АНТРАЛЬ, КАРСИЛ та ГЛУТАРГІН.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

*За даними аналітичної системи дослідження ринку «PharmXplorer» компанії «Proxima Research»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті