У фармацевтичній промисловості Румунії назрівають кризові явища

27 Травня 2024 4:51 Поділитися

Фармацевтична промисловість Румунії, яка в основному включає виробників генеричних ліків, має значне зменшення обсягів економічної діяльності в I кварталі 2024 р. порівняно з тим же періодом попереднього року.

Офіційні дані, як свідчить публікація 360medical.ro, фіксують, що за перші 3 міс 2024 р. виробники ліків скоротили виробництво на 18,5% порівняно з періодом січня–березня 2023 р.

Найбільш різке падіння виробництва зафіксовано в березні — на 26,3% порівняно з відповідним місяцем минулого року. Між тим у 2023 р. фармацевтичне виробництво в Румунії скоротилося на 1,5% порівняно з попереднім роком.

Румунія має історичний дефіцит зовнішньої торгівлі фармацевтичною продукцією, оскільки вона експортує дешеві генеричні ліки та імпортує велику кількість продуктів — зокрема інноваційних, набагато дорожчих.

В останніх офіційних статистичних даних також встановлено, що у 2023 р. імпорт фармацевтичної продукції досяг рекордного рівня — понад 5 млрд євро, тоді як експорт був більш ніж у 4 рази меншим.

Як попереджала минулого року Асоціація промислових виробників ліків з Румунії (Patronatul Producătorilor Industriali de Medicamente din România — PRIMER), Румунія зіткнулася з однією з найгірших ситуацій у Європейському Союзі щодо місцевого виробництва ліків, будучи вразливою та залежною від імпорту через закриття багатьох заводів після 1990 р. Зокрема, без аналізу наслідків зупинено функціонування 15 ділянок з виробництва активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ).

Так, до 1995 р. Румунія виробляла не тільки устаткування, сировину і матеріали для фармацевтичної промисловості, а й діючі речовини, потрібні для виробництва ліків.

«Вони експортувалися до більш ніж 50 країн світу, що водночас значно впливало на економіку Румунії, — заявила PRIMER. — Ці заводи повністю або частково закриті під приводом екологічних умов або стандартів якості, так що сьогодні, у часи кризи доступності препаратів, усі хімікати, які використовуються на фармацевтичних фабриках країни, повинні імпортуватися, стимулюючи дефіцит постачання ліків, на який скаржаться румунські пацієнти».

PRIMER вважає, що в нашій країні слід відновити виробництво сировини у фармацевтичному секторі, а для цього потрібен обмін досвідом з великими виробниками Індії.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»,
за матеріалами www.news.ro, arpim.ro

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті