Ситуація з COVID-19 в Україні: підсумки тижня

28 Травня 2024 3:40 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України повідомляє, що з 13 до 19 травня в Україні зареєстровано 459 випадків захворювання на COVID-19. Медичну допомогу в стаціонарі отримали 18 дітей, із них 1 дитина віком до 14 років потребувала лікування у відділенні інтенсивної терапії. Загалом протягом вказаного періоду через ускладнення гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ), грипу та COVID-19 до медичних закладів госпіталізували 2786 українців, із них 1763 пацієнти — діти.

Кількість хворих на ГРВІ, грип та COVID-19 порівняно з попереднім тижнем продовжує знижуватися. Так, з 13 до 19 травня на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 103 108 осіб, із них 62 609 — дітей. Зареєстровано 7 летальних випадків серед хворих, які мали позитивний результат тесту на COVID-19. Усі померлі не мали профілактичних щеплень проти COVID-19 протягом останніх 12 міс.

Наразі в Україні виявлено 36 різних типів коронавірусу — усі навколо субваріанта «омікрон». За перебігом патологічного стану штам «омікрон» переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої форми кисневої залежності, однак залишається небезпечним для груп ризику: осіб із хворобами, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, віком старше 60 років. З цієї причини пацієнтам із групи підвищеного ризику рекомендована вакцинація.

Інформацію про найближчі пункти вакцинації, їхні адреси та графік роботи можна дізнатися, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60-20-19. У всіх областях доступна омікрон-специфічна вакцина проти COVID-19. Вакцинація — безоплатна, зробити щеплення можна у сімейного лікаря або пункті щеплення.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»,
за матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті