Затверджено зміни до Порядку включення (виключення) лікарських засобів до (з) Національного переліку

10 Липня 2024 1:25 Поділитися

Наказом Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України від 24.05.2024 р. № 884 затверджено зміни до Порядку включення (виключення) лікарських засобів до (з) Національного переліку основних лікарських засобів та/або до (з) переліків лікарських засобів, що закуповуються за кошти державного бюджету для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я, із застосуванням державної оцінки медичних технологій (далі — Порядок), що затверджено наказом МОЗ України від 04 01.2022 р. № 4. Наказ № 884 набув чинності 5 липня 2024 р. у зв’язку з опублікуванням у газеті «Офіційний вісник України» № 59.

Порядок відповідно до змін доповнено положенням, згідно з яким препарати включаються до Національного переліку основних лікарських засобів (далі — Нацперелік) без проведення державної оцінки медичних технологій (ОМТ) у разі наявності сукупності таких критеріїв:

  • доповнення Нацпереліку препаратами, які включені до чинного Базового переліку основних лікарських засобів, рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) (WHO Model List of Essential Medicines);
  • якщо вищезазначені препарати з аналогічною міжнародною непатентованою назвою (діючою речовиною) і формою випуску зареєстровані в Україні та виробляються згідно з даними Державного реєстру лікарських засобів, чотирма або більшою кількістю різних виробників.

Включення цих препаратів не потребуватиме проходження етапів, визначених п. 1 розділу ІІІ Порядку, зокрема без підготовки та оформлення уповноваженим органом за результатами проведення ОМТ висновку та направлення його до МОЗ.

Для включення таких лікарських засобів МОЗ готуватиме проєкт акта Кабінету Міністрів України і подасть його на розгляд Уряду.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті