Майже 211 млрд грн видатків передбачено на охорону здоров’я у проєкті державного бюджету–2025

Кабінет Міністрів України під час засідання 13 вересня ухвалив та направив до Верховної Ради України проєкт державного бюджету на 2025 р. Наразі проєкт закону вже зареєстровано у Парламенті під № 12000.

Отже, у проєкті закону доходи загального фонду державного бюджету наступного року (без урахування офіційних трансфертів і грантів) передбачені на рівні 2007,4 млрд грн; видатки загального фонду державного бюджету становлять 3643,6 млрд грн. «Прогноз фінансування державного бюджету на 2025 р. передбачає зниження дефіциту державного бюджету до 19,4% внутрішнього валового продукту (ВВП) (в діючому законі про державний бюджет на 2024 р. — 20,6%), що відповідає показникам, узгодженим з міжнародними партнерами», — зазначають у Міністерстві фінансів України.

Згідно з ухваленим проєктом на 2025 р., загальний обсяг видатків на сферу охорони здоров’я становитиме 210,7 млрд грн. Понад 175 млрд грн передбачено в проєкті бюджету–2025 на фінансування Програми медичних гарантій (ПМГ), зокрема 25,6 млрд грн — на надання первинної медичної допомоги, 144,6 млрд грн — на спеціалізовану медичну допомогу. З них стаціонарна спеціалізована медична допомога дорослим та дітям — 80,2 млрд грн, 15,6 млрд грн — на надання амбулаторних медичних послуг. На екстрену медичну допомогу передбачено 11,4 млрд грн.

6,9 млрд грн передбачено на програму реімбурсації «Доступні ліки» для відшкодування вартості ліків та медичних виробів. Пацієнти й надалі зможуть безоплатно або з частковою доплатою отримувати понад 500 препаратів, які входять до визначеного переліку.

Продовжиться фінансування пілотного проєкту із зубопротезування та зуболікування для військових та ветеранів. На це планується виділити майже 750 млн грн. Також передбачено видатки у майже 190 млн грн на забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство) — на забір, кріоконсервацію та зберігання репродуктивних клітин військовослужбовців, що буде гарантуватися державою.

11,8 млрд грн буде виділено на централізовані закупівлі ліків та медичних виробів. Йдеться, зокрема, про пріоритетне забезпечення ліками і медичними виробами для лікування онкологічних та серцево-судинних захворювань, вірусних гепатитів, забезпечення медичними виробами для проведення ортопедичних, травматологічних та нейрохірургічних оперативних втручань.

«Вперше планується закупівля ліків та медичних виробів для пацієнтів, що потребують інтенсивної терапії, оскільки це передбачає необхідність застосування дороговартісних ліків та медичних виробів, таких як розхідні матеріали для гострого діалізу, естракорпоральної оксигенації, антибіотики тощо», — йдеться в повідомленні.

Майже 160 млн грн планується залучити для заохочення медичних працівників до працевлаштування в лікарнях, зокрема у сільській місцевості. Кошти будуть спрямовані на компенсацію платежів, пов’язаних із придбанням житла у зв’язку з переїздом на нове місце роботи, а також на забезпечення виплат для випускників медичних закладів вищої освіти, які працюватимуть в селах.

На систему громадського здоров’я та заходи боротьби з епідеміями планується виділити майже 4,4 млрд грн.

Передбачається субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам у обсязі 1,4 млрд грн, яка буде спрямовуватися на оплату поточних видатків лікарням, зокрема закладам служби крові, медико-соціальним експертним комісіям, забезпечення дітей, хворих на рідкісні захворювання, продуктами лікувального харчування тощо.

Капітальні видатки на охорону здоров’я будуть передбачатися окремо. Видатки на будівництво (відновлення, реконструкцію тощо) та забезпечення медичним обладнанням будуть закладені у межах реалізації публічних інвестиційних проєктів відповідно до переліку, схваленого Стратегічною інвестиційною радою.

Окрім того, на підтримку соціально незахищених громадян виділено 419,2 млрд грн, з яких 237,9 млрд грн спрямовуватиметься Пенсійному фонду на виплати пенсій, 127,9 млрд грн — на допомогу малозабезпеченим сім’ям та особам у складних життєвих обставинах, а 42,3 млрд грн — на виплату пільг і субсидій. Також передбачені кошти для програм підтримки осіб з інвалідністю та сімей з дітьми.

Соціальні стандарти, зокрема мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум, залишаються на рівні грудня 2024 р.

Нагадаємо, у 2024 р. загальні державні видатки на охорону здоров’я становили 201,7 млрд грн. Зокрема, на ПМГ було виділено 158,8 млрд грн, на централізовані закупівлі ліків та медичних виробів — 9,4 млрд грн, на програму реімбурсації «Доступні ліки» — 5,2 млрд грн.

Детальний аналіз бюджету–2025 буде оприлюднено на сторінках «Щотижневика АПТЕКА» після його ухвалення Верховною Радою України.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»,
за матеріалами moz.gov.ua, mof.gov.ua,
фото із урядового вебсайту

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*