Підготовка магістрів фармації: внесено зміни до стандарту вищої освіти

01 Листопада 2024 12:20 Поділитися

Нещодавно Міністерство освіти і науки України (МОН) затвердило й оновило низку стандартів вищої освіти за спеціальностями галузі знань «Охорона здоров’я». Новації стосуються 6 стандартів вищої освіти.

Зокрема, були внесені зміни до стандарту другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю «Фармація, промислова фармація» для підготовки магістрів фармації — майбутніх фармацевтів та магістрів промислової фармації.

Зміни стосуються запровадження дуальної та скасування заочної форми здобуття освіти, зазначення професійної кваліфікації «Промисловий фармацевт», врегулювання питань перезарахування кредитів Європейської кредитно-трансферної накопичувальної системи (ЄКТС) для осіб, які вступають на навчання на базі диплома бакалавра фармації.

Вперше було затверджено стандарти за спеціальністю «Педіатрія», викладені в новій редакції:

  • стандарт другого рівня вищої освіти за спеціальністю «Технології медичної діагностики та лікування»;
  • стандарти за спеціальністю «Терапія та реабілітація».

Наразі наявне повне забезпечення стандартами вищої освіти системи підготовки лікарів, фармацевтів та фахівців з реабілітації на рівні магістра та бакалавра. Загалом затверджено 17 стандартів вищої освіти у галузі знань «Охорона здоров’я». Затвердити залишилось 5 стандартів для підготовки докторів філософії за спеціальностями «Фармація, промислова фармація», «Медицина», «Медсестринство», «Технології медичної діагностики та лікування» та «Терапія та реабілітація», проєкти яких вже напрацьовано.

Також 1 листопада набув чинності оновлений Перелік галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої та фахової передвищої освіти (постанова КМУ від 30.08.2024 р. № 1021), гармонізований з Міжнародною стандартною класифікацією освіти ISCED-F 2013, після чого розпочнеться процес перегляду усіх стандартів вищої та фахової передвищої освіти, в тому числі в об’єднаній галузі знань І «Охорона здоров’я та соціальне забезпечення», до якої входять 9 спеціальностей, що належать до сфери охорони здоров’я, зокрема «Фармація».

«Заклади вищої освіти зобов’язані дотримуватися цих стандартів під час розроблення власних освітніх програм, що є одним із ключових чинників у плані забезпечення якості підготовки кадрів для потреб сфери охорони здоров’я», — йдеться в повідомленні.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті