Використання контрацепції — важлива складова здорового та свідомого планування сім’ї, у тому числі за допомогою комбінованих пероральних контрацептивів (КПК). Проте прийом цієї групи препаратів у багатьох асоціюється зі збільшенням маси тіла, погіршенням настрою, підвищенням чутливості молочних залоз або розвитком серйозних порушень. Здолати стигму недовіри до КПК можуть препарати, що контролюватимуть цикл з якомога меншою кількістю побічних ефектів.
Світлана Жук, завідувачка кафедри акушерства, гінекології та медицини плода Національного університету охорони здоров’я (НУОЗ) України ім. П.Л. Шупика, лауреатка Державної премії України в галузі науки і техніки, докторка медичних наук, професорка, заслужена лікарка України, відзначила, що таким «революційним» засобом нині є естетрол (Е4) — нативний природний естроген із тканинною селективною активністю, який разом з дроспіреноном входить до складу контрацептивного препарату ДРОВЕЛІС*.
Естетрол демонструє нові можливості безпеки, не порушуючи при цьому антикоагулянтної рівноваги крові та виявляючи мінімальний вплив на гемостаз, масу тіла, шкіру, лібідо, обмін речовин ліпідів і глюкози, молочні залози тощо (Douxfils J. et al., 2023).
Таким чином, застосовуючи ДРОВЕЛІС — лікарський засіб, що містить естетрол, жінки, які цінують природність, безпеку та комфорт, мають можливість контролювати власне тіло без зайвого ризику для здоров’я. Адже завдяки своїй специфічній формулі препарат ДРОВЕЛІС не лише забезпечує належний ефект, але й мінімізує вплив на судинну систему, що робить його обґрунтованим вибором для сучасних жінок.
ДРОВЕЛІС — контрацептив на основі естетролу, який відкриває нову сторінку в історії фармакології, адже відповідає поширеним запитам сучасної медицини, враховуючи при цьому індивідуальні потреби кожної жінки.
Гіперандрогенія — стан, при якому в жіночому організмі через змінену роботу надниркових залоз або яєчників підвищується активність чоловічих статевих гормонів. Маркерами цієї патології є широкий перелік дерматологічних розладів, на чому закцентувала увагу лікарка-дерматовенерологиня, членкиня громадської організації (ГО) «Українська асоціація лікарів-дерматовенерологів і косметологів», професорка, докторка медичних наук Наталія Резніченко.
Тактика лікування гіперандрогенії передбачає одночасний вплив на причину розвитку захворювання та усунення наслідків гормонального дисбалансу. Так, для корекції дерматологічних гіперандрогенічних порушень рекомендованим є одночасний прийом пероральних гормонів разом із спіронолактоном, який виявляє антиандрогенний ефект (Cumming D.C., 1990; Kim G.K. et al., 2012).
Н. Резніченко поділилася інформацією про результати власного дослідження, в якому жінкам з гіперандрогенічними проявами акне та себорейного дерматиту призначалися комбінації препарату ВЕРОШПІРОН, основною діючою речовиною якого є спіронолактон*, та САВІС, у складі якого міститься прогестоген дієногест*, що виявляє антиандрогенний ефект.
Варто відзначити, що як у монотерапії, так і в комбінованій терапії гіперандрогенії обґрунтованою стратегією є застосування естрогенвмісних препаратів (наприклад препарат БЕЛАРА*), проте їх застосування може бути обмеженим, коли естрогени протипоказані.
Саме тому для дослідження був обраний лікарський засіб САВІС — препарат без естрогенів, який можна застосовувати в ситуаціях, де естрогенні КПК не рекомендовані.
В результаті застосування запропонованої терапії, а саме лікарських засобів ВЕРОШПІРОН та САВІС, у пацієнток, які взяли участь у дослідженні, було відмічено виражений регрес клінічних проявів — зменшення свербежу, покращення сну, зниження тривожності, нормалізація виробництва шкірного сала, зменшення кількості бактерій — збудників дерматопатій, зниження рівня невротизації, що засвідчує актуальність застосування цих препаратів при гіперандрогенічних дерматопатіях у жінок.
У продовження теми виступила Галина Резніченко, професорка кафедри акушерства, гiнекологiї та репродуктивної медицини Запорізького державного медико-фармацевтичного університету, заслужена лiкарка України, докторка медичних наук, яка зауважила, що, попри дерматопатії, гіперандрогенія може призводити до розвитку гірсутизму, алопеції, підвищеної дратівливості, порушення менструального циклу, що може негативно позначатися як на психоемоційному стані жінки, так і її репродуктивному здоров’ї. Зменшити вираженість симптомів може комплексний медикаментозний підхід у поєднанні з раціоналізацією способу життя.
Чільне місце у цьому випадку посідають КПК, які не виявлятимуть парціального андрогенного ефекту, не зменшуватимуть позитивного впливу естрогенного компоненту, не впливатимуть на рівень глобуліну та ліпідний спектр крові та не стимулюватимуть андрогенові рецептори. Під названі критерії підпадає фіксована комбінація прогестогену хлормадинону ацетату з естрогеном етинілестрадіолом (лікарський засіб БЕЛАРА*), застосування якої у дослідженні продемонструвало сприятливий профіль безпеки та позитивний вплив на менструальний цикл, дисменорею та шкірні розлади (Guerra-Tapia A. et al., 2011).
Таким чином, прихильність споживачів до препарату може зумовлюватися його м’яким впливом та додатковими перевагами для шкіри та емоційного комфорту. Лікарський засіб БЕЛАРА* — вибір жінок, що відповідає на важливі потреби сучасного життя, у тому числі допомагаючи підтримувати гормональний баланс і забезпечувати належний захист, враховуючи при цьому особливості жіночого організму.
Застосування препарату БЕЛАРА* — шлях до гармонії та контролю над своїм тілом.
Для пацієнтів, яким протипоказані естрогени, альтернативним терапевтичним варіантом є прогестин 4-го покоління дієногест, що міститься у складі препарату САВІС*. Це лікарський засіб без додавання естрогенів, що має сприятливий профіль безпеки та створений для тих, хто не може приймати КПК з естрогенами і розуміє цінність мінімального побічного впливу на організм.
Препарат САВІС* — підтримка гормонального балансу з розвитком відчуття спокою за власне здоров’я.
Як відмітила Ольга Горбунова, докторка медичних наук, професорка кафедри акушерства, гінекології та перинатології НУОЗ України ім. П.Л. Шупика, організаторка охорони здоров’я вищої категорії, планування сім’ї є дуже важливим для збереження репродуктивного здоров’я жінок. Найбільш важливим є запобігання небажаній вагітності та, як наслідок, абортам. У сучасних жінок є широкий спектр можливостей у виборі методів планової гормональної контрацепції з урахуванням їх особистих побажань та способу життя.
Одним із таких продуктів є трансдермальний пластир ЕВРА®, що містить етинілестрадіол та норелгестромін*. Трансдермальна форма доставки діючих речовин забезпечує постійний рівень прогестину та естрогену без піків та спадів протягом тижня, що потребує заміни лише 1 раз на тиждень та дозволяє уникнути зменшення всмоктування діючих речовин під час розладів шлунково-кишкового тракту.
Коли щось пішло не за планом, на допомогу можуть прийти засоби для екстреної контрацепції.
Компанія Gedeon Richter представила власну розробку — лікарський засіб ЕСКАПЕЛ у формі таблетки, яка диспергується у ротовій порожнині*, що дає можливість застосовувати її навіть без доступу до води, дозволяючи жінкам попередити небажану вагітність та уникнути аборту.
Допоміжні репродуктивні технології наразі є одним з основних способів розв’язання проблеми безпліддя, що підкреслив Олександр Юзько, завідувач кафедри акушерства та гінекології Буковинського державного медичного університету, головний лікар та науковий керівник КЗОЗ «Медичний центр лікування безпліддя», член Європейської асоціації гінекологів та акушерів (ESG), Європейської асоціації репродукції людини (ESHRE), Нью-Йоркської академії, президент Української асоціації репродуктивної медицини, академік Української академії наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки за роботу «Допоміжні репродуктивні технології лікування безпліддя», доктор медичних наук, професор. Проте, як зазначив доповідач, лише близько третини з таких програм завершуються успішним народженням дитини.
Покращити показники успішності процедури можуть такі чинники, як замороження яйцеклітин та сперматозоїдів (або ембріонів) у віці до 35 років та правильна підготовка ендометрія, що, зокрема, включає застосування естрогенів, які сприяють формуванню відповідної товщини, рецептивності та селективності. Наприклад, застосування лікарського засобу ЛЕНЗЕТТО®, що випускається у формі трансдермального спрею*.
Спрей ЛЕНЗЕТТО® — обґрунтоване рішення для жінок, що має низку переваг порівняно з традиційними таблетованими препаратами гормональної терапії. Однією з головних особливостей препарату ЛЕНЗЕТТО® є його трансдермальна форма — спрей, який забезпечує механізм доставки діючих активних речовин без потреби проходження через шлунково-кишковий тракт. Це означає, що препарат не піддається метаболізму першого проходження через печінку, що значно знижує навантаження на орган і ймовірність виникнення побічних ефектів, пов’язаних із його функцією.
Завдяки трансдермальному способу застосування спрею ЛЕНЗЕТТО® можна забезпечити рівномірне нанесення та стабільне всмоктування естрадіолу — основного естрогену, який допомагає замістити дефіцит естрогенів в організмі жінки. Це дозволяє досягти постійного рівня гормонів у крові без різких коливань, що характерно для деяких пероральних препаратів, тим самим забезпечуючи бажану ефективність терапії. Крім того, трансдермальне застосування препарату дозволяє уникнути проблем, які можуть виникнути при прийомі таблеток, таких як подразнення шлунково-кишкового тракту або варіації всмоктування, які можуть знижувати ефективність лікування.
Спрей ЛЕНЗЕТТО® буде актуальним для жінок, які мають труднощі з прийомом пероральних препаратів або страждають від побічних ефектів, спричинених пероральними гормональними засобами.
Таким чином, застосування лікарського засобу ЛЕНЗЕТТО® — це сучасний та ефективний підхід до гормональної терапії, що може допомогти зберегти здоров’я жінки та забезпечити їй комфортне лікування.
Терапія міоми матки — доброякісної пухлини, яка може спричиняти дискомфорт, біль, порушення менструального циклу і навіть безпліддя, можлива лише при різноплановому підході, який включає як медикаментозне, так і хірургічне втручання, що залежить від індивідуальних особливостей пацієнтки. Одним із провідних методів фармакопідтримки, як зауважила Ауріка Суханова, лікарка-акушерка-гінекологиня, професорка кафедри акушерства, гінекології та репродуктології НУОЗ України ім. П.Л. Шупика, докторка медичних наук, професорка, є застосування релуголіксу в комбінації з естрадіолом і прогестогеном (лікарський засіб РІЄКО*), що сприяє зниженню рівня статевих гормонів та зменшенню об’єму матки і міоматозних вузлів, а також допомагає коригувати анемію та інтенсивність больового синдрому, підтримувати мінеральну щільність кісток.
Рак молочної залози — один з найпоширеніших видів пухлин у жінок. Естетрол (Е4), який є природним фетальним естрогеном із селективною дією на тканини, як наголосила Тетяна Струк, завідувачка кафедри акушерства, гінекології та репродуктології Навчально-наукового медичного інституту Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», як показують численні дослідження, має значний терапевтичний потенціал у лікуванні ендокринорезистентних типів раку молочної залози навіть на пізніх стадіях, що зумовлено його захисною нейтральною дією на тканини молочної залози. Адже, з одного боку, естетрол активує ядерний естрогеновий рецептор, усуваючи симптоми естрогенного дефіциту, а з іншого — запобігає більш активному впливу інших естрогенів та їх метаболітів.
Вірус папіломи людини (ВПЛ) — одна з небагатьох інфекцій, яка провокує розвиток низки типів онкопатології.
У більшості випадків, як зазначила Ольга Білодід, лікарка-онкогінекологиня, доцентка кафедри онкології, променевої терапії, онкохірургії та паліативної допомоги Харківського національного медичного університету, голова Харківського регіону з кольпоскопії та цервікальної патології УАКЦП, членкиня Американської та Міжнародної асоціації з кольпоскопії та цервікальної патології (ASCCP та IFCPC), директорка Харківського передпухлинного центру «МОЛЕКУЛА», кандидатка медичних наук, ВПЛ елімінується з організму природним шляхом за рахунок роботи імунної системи. Однак у певної частини пацієнтів імунітет не справляється з інфекцією, і вірус залишається в організмі, переходячи у фазу персистенції. Попри відсутність терапевтичної можливості для повного знищення ВПЛ в організмі, розроблені специфічні методи його елімінації. PАРІLOCARE® — гель, який при використанні утворює плівку на слизовій оболонці шийки матки, так званий захисний бар’єр, що запобігає ризику інтеграції ВПЛ.
Такі прояви ендометріозу, як дисменорея, диспареунія, рясні кровотечі, тазовий біль, дизурія, дисхезія у багатьох випадках асоціюються з субфертильністю або безпліддям. Як наголосив Вагіф Абдуллаєв, гінеколог-онколог, завідувач хірургічного відділення «Інномед — центр ендохірургії» (м. Вінниця), кандидат медичних наук, диференціація оваріального ендометріозу від ракових новоутворень яєчника є принциповим завданням, оскільки ендометріоз може підвищувати рівень онкомаркерів. Лікування цієї патології — це поєднання хірургічних та післяопераційних медикаментозних заходів, які б сприяли уникненню повторних оперативних втручань.
Застосування дієногесту (лікарський засіб САВІС*), що має сприятливий профіль безпеки та ефективності, знижує ризик побічних ефектів та чинить антипроліферативну дію на клітини ендометріозу, зменшуючи ендогенну продукцію естрадіолу і таким чином пригнічуючи трофічні ефекти естрадіолу на еутопічний та ектопічний ендометрій, а при безперервному застосуванні зумовлює створення гіпоестрогенного, гіпергестагенного ендокринного середовища, що спричиняє початкову децидуалізацію тканини ендометрія з подальшою атрофією ендометріоїдних вогнищ.
САВІС — це препарат для лікування ендометріозу, що містить дієногест — прогестин нового покоління. Завдяки своїм властивостям дієногест сприяє зниженню рівня естрогенів та чинить потужну гестагенну дію, пригнічуючи при цьому розвиток ендометріозних вогнищ, зменшуючи вираженість болю та нормалізуючи менструальний цикл. Тривале застосування препарату САВІС (за науковими даними, дієногест можна застосовувати більше 5 років (Takagi Н. et al., 2019)) допомагає значно полегшити такі симптоми ендометріозу, як біль і дискомфорт, покращити якість життя пацієнток та знизити ймовірність рецидивів захворювання. Лікарський засіб сприяє зменшенню розвитку ендометріальних вогнищ, що позитивно позначається на загальному стані жінки (Schindler A.E., 2011).
Однією з важливих переваг препарату САВІС є його ефект післядії. Навіть після відміни препарату жінки можуть продовжувати відчувати зниження інтенсивності симптомів ендометріозу, що дозволяє їм насолоджуватися полегшенням і безперервним поліпшенням стану протягом деякого часу (але це індивідуально) (Petraglia F. et al., 2012). Цей важливий аспект у лікуванні ендометріозу дає пацієнткам надію на стабільний результат навіть після припинення терапії.
Як бачимо, представлений експертами під час заходу кейс гінекологічних засобів від компанії Gedeon Richter може покривати запити на ефективне та сучасне лікування таких поширених гінекологічних проблем, як фертильність, міома матки, ендометріоз, жіноча контрацепція та інфекційні захворювання в гінекології. Проте спеціалісти компанії не зупиняються на досягнутому та продовжують не лише розробляти нові продукти, а й розширювати терапевтичний потенціал уже комерціалізованих лікарських засобів.
Компанія Gedeon Richter наближає сучасні досягнення медицини до кожної жінки, роблячи турботу про здоров’я доступною і персоналізованою.
Gedeon Richter: комфорт, якого потребують сучасні жінки!
за матеріалами щорічної фахової школи-семінару
«Від наукових інновацій до практичних дій»,
проведеної за підтримки компанії Gedeon Richter
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим