Під час засідання 8 листопада Кабінет Міністрів України ухвалив проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» (реєстр. № 12000) відповідно до бюджетних висновків Верховної Ради України та подав його на розгляд парламентарів з метою ухвалення вже у другому читанні.
Як зазначають у МОЗ, у проєкті передбачається збільшення видатків на сферу охорони здоров’я за ключовими напрямами й пріоритетами — йдеться про додаткові 6,3 млрд грн, які спрямують на розширення програми «Доступні ліки» (500 млн грн) та модернізацію медичної інфраструктури.
Згідно з проєктом бюджету загальний обсяг видатків на сферу охорони здоров’я на 2025 р. становитиме понад 217 млрд грн. Близько 175,5 млрд грн буде спрямовано на фінансування Програми медичних гарантій (ПМГ), що на 16,8 млрд грн більше, ніж торік. З 2025 р. до ПМГ долучаються медичні заклади МОЗ, Національної академії медичних наук, Державного управління справами, Національної академії наук України.
Нагадаємо, що бюджет програми «Доступні ліки» у 2025 р. передбачено у розмірі 6,9 млрд грн. У рамках програми будуть створені нові напрями для лікування ревматологічних, ендокринологічних та неврологічних захворювань. Це означає, що пацієнти, які потребують підтримки у лікуванні цих захворювань, зможуть отримати необхідні ліки безоплатно або з частковою доплатою.
Також до програми реімбурсації увійдуть сучасні комбіновані препарати для лікування серцево-судинних захворювань, що сприятиме більш ефективній терапії для пацієнтів із серцевими проблемами. Крім того, буде передбачено фінансування реімбурсації лікарських засобів для дітей.
Наступного року буде збільшено бюджет на централізовані закупівлі ліків та медичних виробів. На цей напрям спрямують 11,8 млрд грн, що на 1,8 млрд грн більше, ніж у 2024 р. Це дозволить підвищити доступність і безоплатність ліків для українців за пріоритетними напрямами: лікування онкологічних та серцево-судинних захворювань, вірусних гепатитів, забезпечення медичними виробами для проведення ортопедичних, травматологічних та нейрохірургічних оперативних втручань.
Окрім того, вперше планується закупівля ліків та медичних виробів для пацієнтів, що потребують інтенсивної терапії, оскільки це передбачає необхідність застосування дороговартісних лікарських засобів та медичних виробів, таких як розхідні матеріали для гострого діалізу, естракорпоральної оксигенації, антибіотики тощо.
Також уперше буде повністю профінансовано функціонування служб крові, що дозволить повністю покрити потреби лікарень у компонентах крові, що особливо важливо в умовах воєнного стану. Для цього передбачені додаткові кошти у сумі 378 млн грн.
На систему громадського здоров’я та заходи боротьби з епідеміями передбачено майже 4,4 млрд грн.
За матеріалами moz.gov.ua
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим