Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет) спільно з Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) України ухвалили рішення відкласти розгляд законопроєкту № 11493 щодо регулювання фармацевтичної галузі на наступний рік. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив голова Комітету Михайло Радуцький.
«Останніми днями у ЗМІ та соцмережах доволі емоційно обговорюють поправки до урядового законопроєкту № 11493, які стосуються фармацевтичної галузі. Дуже багато припущень та прогнозів, до чого призведуть законодавчі зміни та якими будуть їхні наслідки», — зауважив народний депутат, закликаючи всіх учасників ринку спиратися лише на перевірену і достовірну інформацію.
Він нагадав, що усі зміни в регулюванні фармринку напрацьовуються разом з експертною спільнотою фармгалузі, адже запропоновані зміни торкнуться усіх — виробників, дистриб’юторів, аптечних мереж.
«З перших днів роботи наш Комітет відкритий для всіх учасників фармацевтичного ринку. Ми з вами провели десятки, а може й сотні зустрічей по законопроєктах, які розробляв наш Комітет. Ми не ухвалюємо рішення таємно вночі, щоб зранку їх ухвалила Верховна Рада. Наш Комітет працює максимально публічно», — наголосив М. Радуцький.
Він поінформував про те, що у суботу, 14 грудня під головуванням міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка в МОЗ України відбулася зустріч за участю народної депутатки Юлії Тимошенко, яка очолює
Нагадаємо, що 20 листопада законопроєкт № 11493 був прийнятий у першому читанні. Свого часу цей законопроєкт ініціювало МОЗ України з метою підвищення доступу пацієнтів до препаратів, які закуповуються за бюджетні кошти ДП «Медичні закупівлі України», шляхом надання можливості застосування спрощеної процедури державної реєстрації окремих ліків. ТСК розглядає цей законопроєкт базовим для внесення своїх пропозицій, які, на думку членів комісії, сприятимуть зниженню вартості лікарських засобів.
«Поправки від комісії до законопроєкту надійшли, але ми ще чекаємо пропозицій від учасників ринку. Станом на сьогодні до другого читання надійшло 134 поправки. Поки що Комітет не розглядав жодної поправки до другого читання. У мене як голови профільного Комітету та міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка є спільна позиція: цього року ми не будемо подавати на розгляд законопроєкт № 11493», — повідомив М. Радуцький.
Наразі ж Комітет та МОЗ України збирають пропозиції від бізнесу для подальшого аналізу та пошуку разом з усіма учасниками фармринку компромісних рішень, аби регуляція ринку відповідала європейським стандартам, пацієнти були забезпечені доступними для всіх верств населення ліками, а ціни на ліки для кінцевого споживача були знижені.
М. Радуцький закликав до продовження конструктивного діалогу цього та наступного року.
Редакція «Щотижневика АПТЕКА», своєю чергою, звернулася до професійних асоціацій за коментарями щодо запропонованої законопроєктом № 11493 регуляції фармацевтичної галузі. Позиції та пропозиції учасників ринку найближчим часом оприлюднимо на наших ресурсах.
Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»,
фото надано учасником наради
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим