Зниження цін на ліки обговорено з фармацевтичними виробниками

14 Лютого 2025 9:21 Поділитися

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко в соціальній мережі Facebook повідомив про результати зустрічі з українськими фармацевтичними виробниками щодо питання зниження цін на лікарські засоби.

Він зазначив, що з виробниками обговорили зниження цін на 100 найбільш популярних серед українців препаратів українського виробництва, аби вже з 1 березня вони стали дешевші на 30%.

Стосовно решти ліків, то українські виробники разом з іншими учасниками фармацевтичного ринку задекларували зниження цін на 20%.

Також Міністерство охорони здоров’я України запускає низку регуляторних ініціатив для забезпечення прозорого ціноутворення та належної конкуренції, які найближчим часом розглядатимуться на засіданні Уряду.

Нагадаємо, 12 лютого відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України, на якому було прийнято рішення «Про додаткові заходи щодо забезпечення доступності лікарських засобів для українців». Зокрема, передбачається внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 р. № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби та медичні вироби», для того, щоб з 1 березня 2025 р. встановити:

  • граничні постачальницько-збутові надбавки не вище 10%, що нараховуються дистриб’юторами лікарських засобів до оптово-відпускних цін на всі зареєстровані в установленому порядку в Україні лікарські засоби;
  • регресивні граничні торговельні (роздрібні) надбавки до закупівельних цін на всі зареєстровані в Україні рецептурні лікарські засоби;
  • граничні торговельні (роздрібні) надбавки не вище 35% до закупівельних цін на всі зареєстровані в Україні безрецептурні лікарські засоби, які придбаваються за рахунок джерел, не заборонених законодавством України, крім коштів державного та/або місцевого бюджетів.

За матеріалами www.facebook.com/viktor.liashko

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Олена 14.02.2025 6:06
Цікаво, чи хтось прораховував економічні показники утримання кожного аптечного закладу, враховуючи поточні орендні ставки, зарплату персоналу тощо? Якщо в регуляторному порядку знижують ціни, тобто зменшують дохідність аптек, то яким чином знаходити кошти на утримання? Чому паралельно не розробляються інші заходи, спрямовані на усунення нездорової конкуренції, коли поряд без потреби розміщується безліч аптек? Обсяги кожної аптеки скорочуються і, зазвичай, "вмирає" аптека малої мережі. Без опрацювання нової системи ліцензування роздрібної торгівлі, яка буде враховувати кількість населення на визначеній території, наявність та обсяги вже працюючих аптек тощо, враховувати необхідні відстані, буде "вбитий" малий бізнес, який не зможе конкурувати з потужними великими аптечними мережами. Тобто існує нагальна необхідність змінити підхід до відкриття додаткових аптечних закладів на визначеній території з врахуванням економічної доцільності.

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті