10–12 лютого 2025 р. у Брюсселі (Бельгія) відбулася двостороння зустріч представників України та Європейської комісії в межах офіційного
Протягом скринінгової зустрічі українська переговорна команда анонсувала плани в регулюванні лікарських засобів, медичних виробів, донорства крові, тканин, клітин органів, розкрила виклики здорового способу життя, ментального здоров’я, неінфекційних захворювань, цифровізації тощо.
Серед ключових завдань, які українська делегація представила в Брюсселі протягом двосторонніх зустрічей за Розділом 28, є:
- впровадження європейських регламентів щодо медичних виробів та виробів in vitro;
- зміщення фокуса з державного контролю лікарських засобів на відповідальність імпортера або виробника при ввезенні ліків;
- обов’язкове впровадження інституту уповноваженої особи з фармаконагляду, а також сертифікації GMP (Good Manufacturing Practice), GDP (Good Distribution Practice) та GPP (Good Pharmacy Practice).
МОЗ України також працює над приведенням досьє на лікарські засоби у відповідність із сучасними технологічними вимогами.
«Протягом скринінгу Україна заявила прискорену інтеграцію — це те, що ми можемо отримати ще в статусі кандидата у разі прогресу імплементації актів. Тож наразі спільно з ЄС ми опрацюємо питання можливості розширення угоди АСАА на фармацевтичну галузь; доступу до платформи європейських органів ринкового нагляду для косметики (PEMSAC), EMVS, до бази даних EudraVigilance; доступу до інформації про схвалені діючі речовини біоцидної продукції та можливість використовувати її в Україні при реєстрації біоцидної продукції», — зауважила Марина Слободніченко, заступниця міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції. За її словами, Україна має завершити повну імплементацію актів ЄС до 2027 р.
Після завершення скринінгових зустрічей за Кластером 2 Європейська комісія протягом 6 тиж підготує звіт за їхніми результатами. Він стане основою для визначення подальших кроків і пріоритетів.
За матеріалами та фото moz.gov.ua
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим