Содержание номера #418

20% ПДВ. Хто може — готуйся, хто не може

Президент України підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2004 рік», прийнятий Верховною Радою України 27 листопада 2003 р. Цим законом призупиняється на 2004 р. пільга з обкладання ПДВ операцій з продажу лікарських засобів та виробів медичного призначення (за винятком тих, що входять до переліку, який визначає Кабінет Міністрів України).
Цю проблему обговорювали учасники круглого столу, що відбувся 4 грудня з участю Ліги фармацевтичного маркетингу.

Допомога при застуді від АТ «Софарма»

Осінньо-зимовий період звично поєднується з підвищенням частоти виникнення застудних захворювань. Вибір якісного, ефективного та доступного за ціною лікарського засобу є дуже важливим як для лікаря при лікуванні пацієнта, так і для фармацевта при консультуванні споживача, що звертається за допомогою. З метою полегшення цього непростого процесу вибору АТ «Софарма» нагадує медичним та фармацевтичним працівникам про ефективні препарати для комплексного лікування застудних захворювань, що представлені компанією на українському фармацевтичному ринку: БРОНХОЛІТИН, ГЛАУВЕНТ, ПАРАЦЕТАМОЛ ДЛЯ ДІТЕЙ, а також ТЕМПАЛГІН, СПАЗМАЛГОН, АНАЛГІН-ХІНІН, ІНДОМЕТАЦИН, ТАБЕКС, КЕТОТИФЕН, ГАСТРОФАРМ та ін.

Серед гучного балу: cвято для друзів компанії KRKA

3 грудня в київському елітному клубі Freedom відбувся передноворічний прийом, що влаштовувала словенська фармацевтична компанія KRKA для своїх українських партнерів. На вечір було запрошено провідних фахівців у галузі медицини, представників дистриб’юторських фірм, завідувачів аптек, колег з інших представництв.

Державне підприємство «Український науково-дослідний центр фармації» за участі державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення

23 грудня 2003 р. проводить інформаційно-консультативний семінар для суб’єктів господарської діяльності м. Києва та Київської області «Система ліцензування виробництва (виготовлення в умовах аптеки), роздрібної та/або оптової торгівлі лікарськими засобами. Вимоги до відомостей, що подаються суб’єктом господарської діяльності для одержання ліцензії. Порядок контролю за дотриманням ліцензійних умов».
Заявки на участь у семінарі приймаються до 16 грудня 2003 року.
Тел./факс для довідок та заявок: (044) 516-43-66, 516-72-63.

Какой быть упаковке, Или к вопросу о взаимосвязи формы и содержания

Каким должно быть лекарственное средство, которое сегодня производят, исследуют, назначают, реализуют, используют? Каким должно быть его содержание (состав, качество, терапевтические свойства, побочные эффекты) и в какой степени это содержание будет зависеть от «формы» препарата — его упаковки? На эти вопросы отвечали доктор фармацевтических наук, профессор, заведующий кафедрой промышленной фармации Киевской медицинской академии последипломного образования им. П.Л. Шупика Владимир Загорий, заместитель Главного государственного инспектора Украины по контролю качества лекарственных средств Сергей Сур, доктор фармацевтических наук, профессор кафедры промышленной фармации Киевской медицинской академии последипломного образования им. П.Л. Шупика Евгений Борзунов и уполномоченное лицо, начальник службы контроля качества ЗАО «Фармацевтическая фирма «Дарница» Татьяна Соколова.

FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE: доверяй, но смотри, кому доверяешь

Представлены преимущества реализации и применения Флуконазола «Фармацевтической компании «Здоровье» по сравнению с препаратами других производителей, содержащих флуконазол в качестве активного вещества.

Автоматизация аптек: как выбрать программное обеспечение

В этой публикации речь идет об основных преимуществах автоматизации аптечной деятельности и содержатся практические советы тем, кто уже принял решение автоматизировать аптеку, но затрудняется в выборе программного обеспечения.

Наказ Державної служби № 25 від 19.11.2003 р.

ПЕРЕЛІКИ № 1, 2 СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЗА ЗАЯВАМИ ЯКИХ ПРИЙНЯТЕ РІШЕННЯ ПРО ВИДАЧУ (ВІДМОВУ У ВИДАЧІ) ЛІЦЕНЗІЙ ТА ВИДАЧУ КОПІЙ ЛІЦЕНЗІЙ НА ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ВИРОБНИЦТВА ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, РОЗДРІБНОЇ ТА ОПТОВОЇ ТОРГІВЛІ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ
(згідно з додатком 1 до протоколу Ліцензійної комісії Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 19.11.2003 р. № 4, затвердженого Наказом Державної служби № 25 від 19.11.2003 р. )
ПЕРЕЛІК СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЗА ЗАЯВАМИ ЯКИХ ПРИЙНЯТЕ РІШЕННЯ ПРО ПЕРЕОФОРМЛЕННЯ ЛІЦЕНЗІЙ (ВНЕСЕНІ ЗМІНИ ДО ЛІЦЕНЗІЙНОГО РЕЄСТРУ) НА ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ВИРОБНИЦТВА ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, РОЗДРІБНОЇ ТА ОПТОВОЇ ТОРГІВЛІ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ
(згідно з додатками 2, 3 до протоколу Ліцензійної комісії Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 19.11.2003 р. № 4, затвердженого Наказом Державної служби № 25 від 19.11.2003 р. )

Інформація про проведення торгів (тендерів) щодо закупівель товарів (робіт, послуг) за рахунок державних коштів

Предмет закупівлі Замовник Термін подання Термін розкриття Номер оголошення у ВДЗ Гематологічний аналізатор — до 2 од. Міністерство охорони здоров’я України 23.12.2003 р. 12.00 23.12.2003 р. 15.30 8497 Трансілюмінатор — 1 од. Міністерство охорони здоров’я України 23.12.2003 р. 12.00 23.12.2003 р. 15.20 8499 Камера для горизонтального електрофорезу — 1 од. Міністерство охорони здоров’я України 23.12.2003 р. 12.00 […]

«Олфа» плюс «Олайнфарм» — секрет успішного бізнесу

На сьогодні лікарі, дистриб’ютори та пацієнти добре знають препарати АДАПТОЛ, НООФЕН, ФЕНКАРОЛ, ЕТАЦИЗИН, МІЛДРОНАТ; порівняно недавно з’явилися на ринку України НЕЙРОМІДИН, НЕОМІДАНТАН, ФУРАМАГ, КАПСИКАМ. Фірма «Олфа» уже протягом 4 років представляє інтереси заводу «Олайнфарм» в Україні.