#419 | Еженедельник АПТЕКА

ТАКСОТЕР® компанії “Авентіс”обнадійливі результати застосування у хворих на рак молочної залози на ранніх стадіях

Під час симпозіуму з проблем раку молочної залози, який відбувся 5 грудня поточного року у м. Сан-Антоніо (San Antonio Breast Cancer Symposium – SABS), було оприлюднено нові дані попереднього аналізу результатів III фази багатоцентрового рандомізованого клінічного дослідження ефективності та безпеки хіміотерапії із застосуванням оригінального протипухлинного препарату ТАКСОТЕР (доцетаксел) виробництва компанії “Авентіс” (Франція) у жінок з раком молочної залози на ранніх стадіях.

Державна інспекція з контролю якості лікарських засобівМіністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 17.11.2003 р. № 4177/07-18

Заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу Еритроміцин, таблетки по 0,1 г з кишково-розчинним покриттям, № 10, серії 11102, виробництва ВАТ “Вітаміни”, м. Умань.

ЛОР-препарати “Біонорики АГ”:нові дослідження – переконливі дані

4 грудня 2003 р. в актовій залі Інституту отоларингології ім. О.С. Коломійченка АМН України, за участю фармацевтичної компанії “Біонорика АГ” (Німеччина), відбулося чергове засідання правління Наукового медичного товариства оториноларингологів м. Києва та Київської області (далі – Товариство). Учасників засідання привітав Дмитро Заболотний, директор Інституту, професор, член-кореспондент АМН України, головний отоларинголог МОЗ України. З огляду на дуже насичену програму, представницький склад учасників та високий науковий рівень їх доповідей, нинішнє засідання Товариства могло б претендувати на статус повноцінного міжнародного наукового симпозіуму з проблем лікування інфекційно-запальних захворювань ЛОР-органів. Розглядався широкий спектр сучасних напрямків та підходів до етіопатогенетичного лікування риносинуситу (РС) і запалення верхніх дихальних шляхів – від антибактеріальної терапії при гнійній формі цих захворювань до відновлення мукоциліарного кліренсу (МЦК) як при гнійному, так і при катаральном у запаленні. Особливу увагу доповідачі приділили питанням секретолітичної терапії гострих та хронічних запальних захворювань приносових пазух (ПНП) та імуномодулювальної терапії при захворюваннях глотки, – зокрема застосуванню оригінальних препаратів рослинного походження виробництва компанії “Біонорика АГ” – СИНУПРЕТ і ТОНЗИЛГОН Н.

Сучасні проблеми дитячої ендокринології:конференція в Харкові

27-28 листопада 2003 р. у м. Харкові відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю “Сучасні проблеми ендокринологічної допомоги дітям”, організована Інститутом проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського АМН України, Інститутом охорони здоров’я дітей та підлітків АМН України та Харківським державним медичним університетом. У конференції взяли участь лікарі різних спеціальностей із 24 областей України та АР Крим, серед них більше 70 ендокринологів та понад 80 педіатрів. Ідея проведення спільної конференції виникла тому, що вирішення проблеми вдосконалення медичної допомоги дітям та підліткам з порушеннями ендокринної системи значною мірою залежить не тільки від рівня кваліфікації дитячих ендокринологів, але й від інформованості педіатрів про основні принципи диспансерного спостереження за дітьми з ендокринною патологією. Організатори намагалися підготувати таку програму, яка б зацікавила лікарів різних спеціальностей.

Заболевания эндокринной системыСовременные подходы к диагностике и лечению

5 декабря 2003 г. в Киеве состоялась ежегодная научно-практическая конференция “Современные подходы к диагностике и лечению заболеваний эндокринной системы”, проходившая под эгидой МЗ Украины, организованная Институтом эндокринологии и обмена веществ им. В.П. Комиссаренко АМН Украины и ООО “Аптека гормональных препаратов”.
За шесть лет конференция стала традиционной встречей специалистов в области эндокринологии накануне Нового года, объединяя все большее число профессионалов. В этом году в ее работе приняли участие научные деятели, главные областные и городские эндокринологи Украины, главные районные эндокринологи Киева, практические врачи, руководители отечественных фармацевтических предприятий и главы представительств зарубежных фармацевтических компаний – производителей лекарственных средств (ЛС) для лечения больных эндокринологического профиля: “Авентис”, “Арес Сероно”, “Берингер Ингельхайм”, “Вьорваг Фарма”, “ГлаксоСмитКляйн”, “Мед Эк Сервис”, “Органон”, “Сервье”, “Солвей Фарма”, “Плива”, “Рихтер Гедеон Рт.”, “Эспарма”, “Фармак”, “Эли Лилли” и др.

СНІД: глобальна епідемія потребує глобальних рішень

1 грудня – Міжнародний день боротьби з ВІЛ/СНІДом. Цій події присвячена низка заходів, проведених Урядом, громадськими, неурядовими та міжнародними організаціями, спрямованих на посилення уваги громадськості до проблем ВІЛ/СНІДу в Україні.
28 листопада 2003 р. МОЗ України провело прес-конференцію, у якій взяли участь голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Микола Поліщук, перший заступник міністра охорони здоров’я, Головний державний санітарний лікар України Ольга Лапушенко, директор Українського центру профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України Алла Щербинська, голова координаційної ради Всеукраїнської благодійної організації “Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД” Володимир Жовтяк. На прес-конференції обговорювалися питання щодо епідемічної ситуації ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні; заходів держави в боротьбі зі СНІДом; проекту Національної програми профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 рр.; співпраці державних та недержавних організацій для запобігання поширенню ВІЛ-інфекції в Україні.
1 грудня у Верховній Раді України відбулися слухання, присвячені соціально-економічним проблемам, пов’язаним з ВІЛ/СНІДом, наркоманією, алкоголізмом в Україні, та шляхам їх вирішення. Більш детально про ці події – в даній публікації.

Ми довіряємо наших пацієнтів МІОРИТМІЛУ-ДАРНИЦЯ

Продовжуємо знайомити читачів з властивостями антиаритмічного засобу “Фармацевтичної фірми “Дарниця” МІОРИТМІЛ-Дарниця. Лікування хворих з порушеннями ритму серця, враховуючи значне поширення та високу смертність від цієї патології, пред’являє особливі вимоги до якості антиаритмічних препаратів. Найбільш важливим фактором, що визначає вибір лікарського засобу для призначення пацієнту, є впевненість лікаря у його ефективності. Сьогодні пропонуємо вашій увазі думку фахівців – безпосередніх учасників цього дослідження про препарат МІОРИТМІЛ-Дарниця та досвід його клінічного застосування.

Наказ Державної служби № 34 від 26.11.2003 р

ПРОТОКОЛ № 5 ЛІЦЕНЗІЙНОЇ КОМІСІЇ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ І ВИРОБІВ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ від 26.11.2003 р.
ПЕРЕЛІКИ № 1, 2 СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЗА ЗАЯВАМИ ЯКИХ ПРИЙНЯТЕ РІШЕННЯ ПРО ВИДАЧУ ЛІЦЕНЗІЙ ТА ВИДАЧУ КОПІЙ ЛІЦЕНЗІЙ (ВІДМОВУ ПРО ВИДАЧУ ЛІЦЕНЗІЙ ТА ВИДАЧУ КОПІЙ ЛІЦЕНЗІЙ) НА ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ВИРОБНИЦТВА ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, РОЗДРІБНОЇ ТА ОПТОВОЇ ТОРГІВЛІ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ
(згідно з додатками 1 і 2 до протоколу Ліцензійної комісії Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 26.11.2003 р. № 5, затвердженого наказом Державної служби № 34 від 26.11.2003 р.)
ПЕРЕЛІК СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЗА ЗАЯВАМИ ЯКИХ ПРИЙНЯТЕ РІШЕННЯ ПРО ПЕРЕОФОРМЛЕННЯ ЛІЦЕНЗІЙ НА ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ВИРОБНИЦТВА ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, РОЗДРІБНОЇ ТА ОПТОВОЇ ТОРГІВЛІ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ
(згідно з додатком 2 до протоколу Ліцензійної комісії Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 26.11.2003 р. № 5, затвердженого наказом Державної служби № 34 від 26.11.2003 р.)
ПЕРЕЛІК СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЗА ЗАЯВАМИ ЯКИХ ВНЕСЕНІ ЗМІНИ ДО ЛІЦЕНЗІЙНОГО РЕЄСТРУ
(згідно з додатком 3 до протоколу Ліцензійної комісії Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 26.11.2003 р. № 5, затвердженого наказом Державної служби № 34 від 26.11.2003 р.)

Державна інспекція з контролю якості лікарських засобівМіністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 17.11.2003 р. № 4175/07-18

Заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу Кислота фолієва, таблетки по 0,001 г, № 50, серії 11002, виробництва ВАТ “Вітаміни”, м. Умань.

Державна інспекція з контролю якості лікарських засобівМіністерства охорони здоров’я УкраїниПрипис від 17.11.2003 р. № 4178/07-18

Заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу Ізокет®, розчин для ін’єкцій 0,1% по 10 мл в ампулах, № 10, серії 4568902, виробництва “Шварц Фарма АГ”, Німеччина.