Зміст номера #448

Припис від 10.06.2004 р. № 2003/07-15

У зв’язку з виявленням незареєстрованих лікарських засобів:
МАЗЬ СІРЧАНА ПРОСТА, мазь по 25 г у банках, виробництва ЗАТ Фармацевтична фабрика «Віола», Україна;
ТРОБІЦИН, порошок для ін’єкцій по 2 г у флаконах № 1 у комплекті з розчинником по 3,2 мл в ампулах № 1, виробництва «Фармація Н.В./С.А.», Бельгія, корпорації «Фармація Корпорейшен», США;
НІТРОСОРБІД, таблетки по 0,01 г № 50 у контурних чарункових упаковках, виробництва ВАТ «Уралбіофарм», Російська Федерація,
заборонено їх реалізацію (торгівлю) та застосування.

Контроль за обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2003 р. № 1446 «Про Комітет з контролю за наркотиками» на базі Комітету з контролю за наркотиками при Міністерстві охорони здоров’я, що ліквідовано, утворено Комітет з контролю за наркотиками (далі — Комітет) як урядовий орган державного управління, що діє у складі МОЗ та йому підпорядковується. Комітет є спеціально уповноваженим компетентним органом у сфері контролю за обігом в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Нещодавно на адресу міністра охорони здоров’я України надійшов лист від Міжнародного комітету з контролю за наркотиками ООН, написаний після останньої сесії цього органу в травні 2004 р. У ньому позитивно оцінено дії уряду України стосовно прийнятих останнім часом заходів у сфері контролю за наркотиками, зокрема зміни статусу Комітету в рамках адміністративної структури для посилення його ролі як координатора відповідних установ з контролю за наркотиками в країні. Про принципи державного регулювання і контролю за обігом в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та завдання, що стоять перед комітетом, кореспондент «Щотижневика АПТЕКА» веде розмову з головою Комітету Оленою Алєксєєвою.

Припис від 14.06.2004 р. № 2024/07-08

У зв’язку з невідповідністю вимогам аналітичної нормативної документації 42У-1025-99 за показником «Ідентифікація» (на хроматограмі препарату відсутня пляма, що відповідає флуоцинолону ацетоніду),
заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу Флуцинар, мазь 0,025% у тубах по 15 г серії 80902 виробництва Фармацевтичного заводу «Єльфа», Польща.

ФЕМАРА — препарат для проведения продленного курса адъювантной терапии рака молочной железы

Компания Novartis подала заявку на регистрацию нового показания к применению ингибитора ароматазы Фемара (летрозол) для проведения продленного курса адъювантной терапии рака молочной железы в США, Швейцарии и странах Европейского Союза.

Припис від 14.06.2004 р. № 2033/07-08

У зв’язку з невідповідністю вимогам ФС 42У-169-518-99 за показниками «Однорідність», «Розмір часток» (у 4 пробах білі включення; у 5 пробах знайдені частки, розмір яких більше за 90 мкм; у 5 пробах знайдені частки, розмір яких більше за 120 мкм),
заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу Бороментол, мазь по 25 г у банках серії 30303 виробництва ВАТ «Тернопільська фармацевтична фабрика», м. Тернопіль.

Германия: возмещению подлежит только стоимость одобренных препаратов

Федеральный общественный суд Германии постановил, что учрежденные страховые фонды здравоохранения (Krankenkassen) обязаны возмещать стоимость только одобренных в этой стране лекарственных средств.

Припис від 16.06.2004 р. № 2056/07-08

В зв’язку з встановленням факту фальсифікації лікарського засобу НО-ШПА, таблетки по 40 мг № 100 серії 5401002 з маркуванням виробника ХІНОЇН Завод Фармацевтичних і Хімічних Продуктів А.Т., Угорщина,
заборонено реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу НО-ШПА, таблетки по 40 мг № 100 серії 5401002 з маркуванням виробника ХІНОЇН Завод Фармацевтичних і Хімічних Продуктів А.Т., Угорщина.

Досвід медичного страхування в залізничній галузі

В Україні є досвід впровадження Програми медичного страхування, реалізованої «Укрзалізницею» та страховою компанією «ІнтерТрансПоліс», якою було охоплено близько 750 тисяч осіб. Його варто враховувати при створенні системи медичного страхування як в окремих галузях, так і на державному рівні. Про Програму медичного страхування працівників та пенсіонерів залізничної галузі (далі — Програма) та ряду інших підприємств Міністерства транспорту України, про надбання у вирішенні цього питання ми попросили розповісти президента акціонерної страхової компанії «ІнтерТрансПоліс» Євгена Кісельова (Є.К.), генерального директора Сергія Бурлаєнка (С.Б.) та його заступників — Аполлінарію Кісельову (А.К.) та Владислава Свиридюка (В.С.).

Новые препараты в портфеле компании Abbott

Американская компания Abbott Laboratories приобрела все права на производство и продажу двух препаратов для лечения сердечно-сосудистых заболеваний — верапамила и его комбинации с трандолаприлом, которые она реализует в настоящее время по лицензии компании Aventis.