Зміст номера #437

Работники аптек получают призы и едут в Индию!

После долгой зимы в теплый апрельский день всем нам так хочется чего-то необыкновенного и волнующего! И разве можно придумать что-нибудь лучшее для поднятия настроения, чем полный надежд и сюрпризов приятный вечер в хорошей компании. Именно такую встречу, традиционно проводимую в преддверии майских праздников, подарила своим деловым партнерам компания “Юник Фармасьютикал Лабораториз”. 21 апреля в зале “Мир шоу” столичной гостиницы “Мир” собрались фармацевты, провизоры, руководители аптечных учреждений и представители различных компаний, работающих на украинском фармацевтическом рынке. Поводами для проведения вечера стали шестилетие работы представительства “Юник Фармасьютикал Лабораториз” в Украине, медиа-лонч видеоролика по препарату ДИКЛОРАН ПЛЮС, а также подведение итогов акции “Будь здоровым и счастливым!”

Державний контроль на регіональному рівні

Проблему забезпечення якості лікарських засобів під час їх обігу неодноразово обговорювали представники регуляторних органів та учасники фармацевтичного ринку на різних засіданнях, зборах і конференціях. Сьогодні ні в кого не викликає сумнівів актуальність проблеми та необхідність її вирішення. Як свідчить практика, не завжди достатньо лише зусиль профільних контролюючих органів для виявлення та попередження появи на ринку неякісних лікарських засобів. Боротьба з неякісними ліками – спільне завдання для державних органів і операторів ринку. Про це, зокрема, йшлося під час робочої поїздки до Полтавської області заступника міністра охорони здоров’я – голови Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення, Головного державного інспектора з контролю якості лікарських засобів Михайла Пасічника.

Протокол № 24 ліцензійної комісії державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 07.04.2004 р.

ПЕРЕЛІКИ № 1, № 2 СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЗА ЗАЯВАМИ ЯКИХ ПРИЙНЯТЕ РІШЕННЯ ПРО ВИДАЧУ ЛІЦЕНЗІЙ ТА ВИДАЧУ КОПІЙ ЛІЦЕНЗІЙ (ВІДМОВУ У ВИДАЧІ) НА ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ВИРОБНИЦТВА ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, РОЗДРІБНОЇ ТА ОПТОВОЇ ТОРГІВЛІ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ (ЗГІДНО З ДОДАТКОМ 1 ДО ПРОТОКОЛУ ЛІЦЕНЗІЙНОЇ КОМІСІЇ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ І ВИРОБІВ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ВІД 07.04.2004 р. № 24, ЗАТВЕРДЖЕНОГО НАКАЗОМ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ № 112 від 07.04.2004 р.)
ПЕРЕЛІК СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЗА ЗАЯВАМИ ЯКИХ ПРИЙНЯТЕ РІШЕННЯ ПРО ПЕРЕОФОРМЛЕННЯ ЛІЦЕНЗІЙ НА ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ВИРОБНИЦТВА ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, РОЗДРІБНОЇ ТА ОПТОВОЇ ТОРГІВЛІ ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ (згідно з додатком 2 до протоколу Ліцензійної комісії Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 07.04.2004 р. № 24, затвердженого Наказом Державної служби № 112 від 07.04.2004 р.)
ПЕРЕЛІК СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЗА ЗАЯВАМИ ЯКИХ ВНЕСЕНІ ЗМІНИ ДО ЛІЦЕНЗІЙНОГО РЕЄСТРУ (згідно з додатком 3 до протоколу Ліцензійної комісії Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення від 07.04.2004 р. № 24, затвердженого Наказом Державної служби №112 від 07.04.2004 р.)

Аналіз регуляторного впливу проекту постанови кабінету міністрів України “Про затвердження порядку державної реєстрації (перереєстрації) лікарських косметичних засобів”

Для публічного обговорення пропонується проект постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації) лікарських косметичних засобів”, розроблений на виконання Закону України “Про лікарські засоби”, Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого Указом Президента України від 24 липня 2000 р. № 918/2000, та Положення про Державну службу лікарських засобів і виробів медичного призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 р. № 789. Порядок встановлює основні вимоги до проведення державної реєстрації (перереєстрації) лікарських косметичних засобів, застосування яких в Україні буде допускатися тільки після зазначеної процедури. До Порядку додаються форма реєстраційного свідоцтва на лікарський косметичний засіб, вкладка до реєстраційного свідоцтва та розміри збору за державну реєстрацію (перереєстрацію) лікарського косметичного засобу.
Пропозиції та зауваження щодо проекту постанови надсилайте до Державної служби лікарських засобів і виробів медичного призначення за адресою: 03115, Київ, просп. Перемоги, 120,
e-mail: [email protected] або до редакції “Щотижневика АПТЕКА”: 01001, Київ, а/с “В”-82, e-mail: [email protected]
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ [П О С Т А Н О В А] (ПРОЕКТ)
ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ (ПЕРЕРЕЄСТРАЦІЇ) ЛІКАРСЬКИХ КОСМЕТИЧНИХ ЗАСОБІВ

АДВАНТАН®: на все случаи аллергодерматозов

Сегодня лечение больных с аллергодерматозами – атопическим дерматитом и экземой, особенно при торпидных формах этих заболеваний, – трудно представить без лекарственных средств для наружного применения, в состав которых входят кортикостероиды (Глухенький Б.Т., Грандо С.А., 1990). Однако свойственные для данного класса лекарственных средств местные и системные побочные эффекты ограничивают возможности их применения и побуждают ученых к поиску новых средств, характеризующихся оптимальным соотношением терапевтической эффективности и риска побочных эффектов (Kecskes A. et al., 1993). Указанному требованию соответствует препарат АДВАНТАН (метилпреднизолона ацепонат) производства компании “Шеринг АГ” (Германия) – современный эффективный и безопасный негалогенизированный кортикостероид местного действия, специально разработанный для лечения атопического дерматита и экземы у детей и взрослых.

Ряд імпортних ліків буде звільнено від сплати мита

У законотворчому процесі відбулася подія, яка, враховуючи масштаби регуляторного впливу та наслідки для фармацевтичної галузі, претендує стати однією з визначних: 18 березня 2004 р. за № 1637-IV Президент України підписав Закон “Про внесення змін до деяких законів України”. Зокрема, згідно зі змінами до ст. 19 (пункт “ц”) Закону України “Про Єдиний митний тариф” від сплати мита звільняються фармацевтична продукція, сполуки, які використовуються для її виготовлення, що не виробляються в Україні і класифікуються за групами УКТ ЗЕД:
28 – продукти неорганічної хімії: сполуки неорганічні або органічні дорогоцінних металів, рідкоземельних металів, радіоактивних елементів або ізотопів;
29 – органічні хімічні сполуки;
30 – фармацевтична продукція.
Законом передбачено, що перелік означених товарів затверджується Кабінетом Міністрів України.

TV: показания к применениюНекоторые итоги телевизионной рекламной кампании 2003 года

В данной публикации исследуются результаты рекламных кампаний ЛС на телевидении в 2003 году, а также проанализированы соотношения объемов розничных продаж и затрат на рекламу. При подготовке материала использованы сведения о рекламных бюджетах, любезно предоставленные компанией “GfK-USM”, а также данные системы исследований рынка “Фармстандарт” ООО “МОРИОН”.

Наказ МОЗ від 25.03.2004 р. № 157

Про внесення змін до переліку лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, які можуть закуповувати заклади й установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів