Держмитслужба та ДПСУ підписали Угоду про інформаційне співробітництво

21 Травня 2012 4:26 Поділитися

Як повідомляє офіційний сайт Державної митної служби України (далі — Держмитслужба), 21 травня 2012 р. укладено Угоду про інформаційне співробітництво (далі — Угода) між Держмитслужбою та Державною податковою службою України (далі — ДПСУ). Підписання Угоди — це ще один крок до автоматизації роботи митного й податкового відомств, підвищення ефективності їх діяльності, збільшення перерахувань до Державного бюджету та створення сприятливого бізнес-середовища.

Угодою передбачено створення єдиного інформаційного простору, забезпечення обміну інформацією між відомствами в режимі он-лайн, наповнення інформаційних ресурсів даними, необхідними для контролю за правильністю нарахувань, повнотою та своєчасністю сплати податків.

«Держмитслужба володіє унікальним масивом інформації, який формується в ході здійснення контролю зовнішньоекономічної діяльності. Тому обмін даними є взаємовигідним для підвищення ефективності роботи наших відомств», — сказав Ігор Калєтнік, голова Держмитслужби.

«Підписана Угода це також серйозний крок до легалізації тіньового бізнесу підприємств. Підвищення оперативності обміну інформацією між відомствами дозволить ефективніше відстежувати податкові ризики і контролювати податкові зобов’язання при здійсненні імпортно-експортних операцій», — зазначив Олександр Клименко, голова ДПСУ.

Передбачається, що Держмитслужба передаватиме дані про:

 • вантажні митні декларації (ВМД), митне оформлення яких завершено;
 • ВМД, подані до митного оформлення (в режимі реального часу (on-line);
 • суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД), у відношенні посадових осіб яких заведено адміністративні справи за фактами приховування від митного контролю та ухилення від сплати податків і зборів;
 • суб’єктів ЗЕД, акредитованих в митних органах України;
 • сумнівних нерезидентів, які є в розпорядженні митниці;
 • подання щодо здійснення заходів з погашення податкового боргу;
 • скасування або зміну сум податкових зобов’язань;
 • погашення податкового боргу платником податків.

ДПСУ надаватиме Держмитслужбі інформацію про платників ПДВ та суб’єктів господарювання, що займаються ЗЕД, зокрема:

 • дані з податкових вимог по погашенню податкового боргу;
 • інформацію про середню ціну на товар згідно з даними податкових накладних;
 • дані по суб’єктах господарювання — експортерах, що здійснює операції з відшкодування ПДВ;
 • інформацію про сумнівних нерезидентів, яка є в розпорядженні податкових органів.

Поглиблення інформаційної взаємодії між відомствами дозволить забезпечити дієвий валютний контроль та контроль за правильністю нарахування, повнотою й своєчасністю сплати податків і зборів, а також удосконалити їх адміністрування між ДПСУ та Держмитслужбою. Реалізація Угоди сприятиме виявленню та розслідуванню злочинів, пов’язаних із відмиванням, легалізацією, розкраданням коштів та іншими незаконними фінансовими операціями, а також виявленню та припиненню контрабанди і порушень митних правил.

За матеріалами www.customs.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті