На офіційному сайті МОЗ оприлюднено проект наказу профільного міністерства «Про внесення змін до наказу МОЗ від 14.05.2003 р. № 210».
Останній перегляд наказу МОЗ України від 14.05.2003 р. № 210 «Про затвердження критеріїв віднесення наркотичних (психотропних) лікарських засобів, що містять малу кількість наркотичних засобів або психотропних речовин і прекурсорів, до категорії лікарських засобів, які відпускаються без рецептів, та Переліку цих засобів» здійснювався у 2005 р. у частині скасування Переліку наркотичних (психотропних) лікарських засобів, що містять малу кількість наркотичних засобів або психотропних речовин і прекурсорів, які відпускаються без рецептів. Критерії віднесення наркотичних (психотропних) лікарських засобів, що містять малу кількість наркотичних засобів або психотропних речовин і прекурсорів, не переглядалися з 2003 р.
Протягом кількох останніх років нормативно-правова база, що регулює обіг цієї категорії ліків, зазнала значних змін. Було внесено зміни до законів України «Про лікарські засоби» та «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори», прийнято постанови КМУ та інші нормативно-правові акти у сфері обігу препаратів, що містять малу кількість наркотичних засобів або психотропних речовин і прекурсорів.
Проектом наказу МОЗ України «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 14.05.2003 р. № 210» запропоновано врегулювати питання обігу ліків, що містять малу кількість наркотичних засобів або психотропних речовин і прекурсорів. Зокрема, з критеріїв віднесення лікарських засобів, що містять малу кількість наркотичних засобів або психотропних речовин і прекурсорів, до категорії лікарських засобів, які відпускаються без рецептів, запропоновано вилучити наступні позиції:
- кодеїн або кодеїну фосфат;
- псевдоефедрину гідрохлорид;
- декстропропоксифен.
Також проектом наказу МОЗ «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 14.05.2003 № 210» передбачаються такі зміни в критеріях:
- виключити «Ефедрину гідрохлорид» у формі крапель та інших формах, окрім сиропів;
- назву позиції «Ерготаміну тартрат» викласти у такій редакції — «Ерготамін».
Коментарі