ЄБА закликає Президента ветувати закони щодо ліцензування імпорту та посилення відповідальності за фальсифікацію препаратів

19 Липня 2012 6:27 Поділитися

19 липня 2012 р. відбулася прес-конференція «Подвійний ризик для фармацевтичного ринку України», організована Європейською Бізнес Асоціацією.

Приводом для зустрічі стало прийняття парламентом двох законів (на базі законопроектів № 10561 та № 10562), якими передбачається запровадження ліцензування діяльності з імпорту лікарських засобів, та посилення відповідальності за фальсифікацію препаратів. За відповідні законопроекти схвально проголосували народні обранці 4-5 липня поточного року. Наразі обидва документи знаходяться у Президента України.

Наталія Сергієнко, координатор Комітету з охорони здоров’я ЄБА, повідомила, що Президенту вже направлено прохання накласти вето на обидва закони як на такі, що можуть мати негативні наслідки для фармацевтичного ринку, зокрема, для пацієнтів та фармацевтичних компаній.

Положення обох прийнятих законів, як було відзначено в ході прес-конференції, не відповідають міжнародному досвіду, а їх введення в дію може стати перешкодою вільній торгівлі, ускладнить діяльність імпортерів фармацевтичної продукції, може спричинити підвищення цін на імпортні лікарські засоби, а головне – призведе до негативних наслідків для споживачів, які тривалий час не матимуть доступу до повного асортименту імпортної продукції, яка зареєстрована в Україні.

Докладніше читайте в найближчому номері «Щотижневика АПТЕКА» та на сайті www.apteka.ua.

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*