Закон щодо ПДВ на лікарські засоби та вироби медичного призначення опубліковано

01 Квітня 2014 7:36 Поділитися

Q:\Designer\Preview\TOP\Деньги31 березня 2014 р. Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» опублікований у офіційному виданні «Голос України». Звертаємо увагу, що норма щодо ПДВ на ліки та вироби медичного призначення набула чинності 1 квітня поточного року та викладена у наступній редакції:

«7 відсотків по операціях з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також з постачання виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.»

Тобто ПДВ нараховується на всьому ланцюжку постачання.

Припустимо, ціна виробника на лікарський засіб складає X грн., до якої він додає 7% ставки ПДВ – це та сума податку, яку виробник додає до ціни товару. У момент, коли дистриб’ютор придбаває лікарський засіб, у виробника виникає податкове зобов’язання (у сумі 7% ПДВ, закладених у ціну препарату).

Дистриб’ютор при встановленні націнки бере за основу ціну виробника у розмірі Х (без урахування ПДВ), додає націнку у розмірі n. До встановленої таким чином базової ціни дистриб’ютор додає 7% ПДВ. У момент реалізації лікарського засобу аптечному закладу, у дистриб’ютора також виникає податкове зобов’язання.

Аптечний заклад встановлює роздрібну націнку на лікарський засіб на основі базової ціни дистриб’ютора (Х+n). До ціни, яка сформувалася таким чином він додає 7% ПДВ у момент реалізації товару.

Наприклад, виробник поставив дистриб’ютору товар на суму 107 грн. (у т.ч. ПДВ). У ціні препарату вже закладено податковий кредит (вхідний ПДВ), який складає 7 грн. Ця сума вказана у податковій накладній. Вартість товару без ПДВ складає 100 грн. Дистриб’ютор формує свою ціну для подальшої реалізації товару аптечному закладу. Для цього він робить націнку на товар, яка, припустимо, складає 10%. Ціна реалізації без ПДВ дорівнює 100 + 10 = 110 грн. Тепер на цю ціну необхідно нарахувати 7%. Ціна реалізації з ПДВ складає 110 + 7,7 = 117,7 грн.

Аналогічну операцію здійснює аптечний заклад: встановлює роздрібну націнку на товар, виходячи з його базової ціни. Припустимо, що розмір націнки складає 10%. Ціна реалізації без ПДВ складає 110 + 11 = 121 грн. Ціна реалізації з ПДВ складає 121 + 8,47 = 129,47 грн.

Отже, у даному випадку податковий кредит (вхідний ПДВ) – сума, яку дистриб’ютор і аптечний заклад отримали у ціні товару складає 7 та 7,7 грн відповідно.

Податкове зобов’язання (вихідний ПДВ) – сума, яку дистриб’ютор і аптечний заклад нарахували на свою ціну товару у момент його реалізації, складає 7,7 і 8,47 грн. відповідно.

ПДВ, яке має сплатити дистриб’ютор до бюджету, складає 7,7 – 7 = 0,70 грн.

ПДВ, яке має сплатити аптечний заклад до бюджету, складає 8,47 – 7,7 = 0,77грн.

Звертаємо увагу, що введення цього податку не вплине на рентабельність аптечного бізнесу адже ПДВ сплачує кінцевий споживач!

В умовах термінового запровадження ПДВ, коли механізм повернення товарних залишків постачальнику є економічно необгрунтованим та фізично неможливим, кожному суб’єктові на всьому ланцюжку постачання, включаючи аптечний заклад, необхідно нарахувати ПДВ в момент події (оплати або постачання) та віднести цей 7% ПДВ у податкове зобов’язання.

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»

Читайте також: Украина вводит НДС в размере 20% на импорт лекарственных средств?

НДС на лекарственные средства, как с этим жить?

Андрій Шипко пропонує відтермінувати запровадження ПДВ на лікарські засоби

Народні депутати пропонують відтермінувати запровадження 7% ставки ПДВ на ліки і вироби медичного призначення

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Юрий 02.04.2014 8:05
Зверніть увагу на тенденції: 1.Здорожчання ліків, 2.Зменшення виплати при народженні+ відміна допомоги до 3 років 3.Заморожування З.П. і т.д. ХТОСЬ вирішив ,що чисельність Українців потрібно скоручувати? А хто ж приймає ці закони?... Ті за кого гинули люди...
advocate 02.04.2014 8:12
Изделия мед.назначения пока нет утвержденного списка по ним наценять следует 20%? http://www.apteka.ua/article/286132 в данной статье об этом говорится..
Юлия 02.04.2014 10:32
Так наценять надо не 7 % ,а 10%, т.к. при обратной операции вы теряете 2-3 %.?
Валентина 02.04.2014 10:51
А пенсионеры и больные даже на майдан выйти не смогу....просто не доползут... И ЧТО Ж ВЫ ДЕЛАЕТЕ??? Лекарства уже подорожали на 40% в связи с ростом доллара, а теперь еще и ндс. Да отмените уже и пенсии и пособии...выделите полигон и свозите туда всех стариков,больных,инвалидов,малообеспеченных...просто умирать.
Марго 02.04.2014 11:05
Виктор!А слабо сразу продемонстрировать несогласие и игнорировать этот бред, а не бежать перенастраивать кассовые аппараты,1с (за свои кровные оплачивать всю эту работу)?????!
Марго 02.04.2014 11:12
Адвокад, такие аптеки есть,и оставьте ФОПов в покое. Они выживают как могут. Еще и цены держат старые,чтобы хоть чтото реализовать!Скоро и так останется два монополиста в городе и тогда не трудно догадаться,что будет с ценами для населения..
Сергей 02.04.2014 11:27
Осталось только аптеки на почте начать открывать для полного счастья. Дежа-вю вышло...
Марго 02.04.2014 11:55
Виктор,еще: "Прошел год с момента введения в России налога на добавленную стоимость (НДС) на лекарственные средства. В конце марта нынешнего года в Государственной Думе РФ состоялась конференция «Год жизни с НДС на лекарства». Вывод, к которому пришли депутаты и другие участники конференции, таков: идея о введении НДС не оправдала себя, поскольку произошел рост цен на лекарственные препараты, а ожидаемые отчисления в бюджет оказались скудными." полный текст тут http://www.apteka.ua/article/33475 Давайте учиться,наконец, на чужих ошибках
Михаил 02.04.2014 12:16
Уважаемые коллеги!Позволю себе некоторую нудность, но я думаю сразу станет понятно зачем.Аптека-учреждение здравоохранения основная задача которого является обеспечение населения,учреждений здравоохранения,предприятий,организаций лекарственными средствами. Для выполнения этой задачи аптека осуществляет приём, хранение и отпуск мед-тов и ИМН за полную стоимость или согласно действующего законодательства на льготных условиях. Если аптека не является производителем или импортёром и не завозит на таможенную территорию лекарственные средства, то ни какого отношение данное нововведение не имеет к аптеке, "отпускающей"населению, а не "поставляющей" как дистрибьюторская компания.Законодатель прекрасно играет на определениях тем самым внося двух-а то и трёх чтения нормативных актов, что прекрасно используется фискальными органами.Когда Закон утверждался в Верховном Совете Украины чётко звучало определение "первой поставки" и это касалось производителей и импортёров, но публикация в "Голосі України" уже содержит информацию,цитирую "...по операціях з постачання лікарських засобів...".И теперь у нас у всех большой вопрос как налоговая, не обремененная нашими определениями "аптеки"-отпуска,"дистрибьюции"-поставки, будет относится к правильности начисления 7% НДС. Сразу скажу что налоговая моего района поддерживает мою точку зрения, а именно: 7% НДС начисляется по "первой продаже"-это хорошая новость.Плохая-поддерживает только в устной форме. Таким образом хочу обратиться к Вам с предложением не выяснять отношения кому легче трудиться "сетям" или ФОПам,призывы к забастовкам - это ребячество и не позволительная безответственность прежде всего перед нашими "избирателями", которые каждый день "голосуют" за нас с вами своей гривней.Я думаю, что без консолидации усилий всей фармобщественности для решения не только этой проблемы в ближайшем будущем не обойтись.
Олександр 02.04.2014 12:45
Згідно закону "запровадження оподаткування податком на додану вартість у розмірі 7% операції з постачання лікарських засобів", де ключовим словом є ПОСТАЧАННЯ. Аптеки не здійснюють постачання , а здійснюють реалізацію. Тому й надалі здійснюють її без ПДВ.
Fktrc 02.04.2014 1:07
Почему до сих пор нет экстренного заседания с последующим разъяснением как работать аптека? То, что налоговая скажет всем аптекам заплатить 7% с остатков и т.д. никто не сомневается, Пусть разъяснят, как работать аптекам, по какой цене продавать препараты по пилотному проэкту, реестр граничного ривня цен никто не отменял.На каком основании переоценивать остатки, если брали до 1.04. + 25% по постанове 333 и т.д.
advocate 02.04.2014 1:35
Олександлр, постачання это и есть реализация для аптек. открываем Налоговый кодекс и смотрим понятие поставки. А если выходить из Вашей логики что поставку аптеки не совершают, то тогда аптеки и не были никогда освобождены от уплаты НДС на лекарственные средства. Посмотрите на статью 197 НКУ которая Вас освобождала ранее уплачивать НДС по лекарствам, там именно поставка написана. PS В Налоговых инспекциях так же зачастую путают поставку, но в суде истина устанавливается, как правило.
Ovod 02.04.2014 1:38
К комментариям Михаила и Александра. Налоговый кодекс, статья 14 "Визначення понять": "14.1.191. постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду."
advocate 02.04.2014 1:38
Марго, мы так же работает как ФЛП
Леонид 02.04.2014 1:58
Михаил и Олександр! Если мы делаем вид, что мы не поставляем, а продаём (хотя, конечно, так оно и есть) - то мы должны платить 20% НДС (получая в налоговом кредите 7%) Потому что тот пункт 197.1.27, к которому мы привыкли, уже не существует. И, кстати, формулировка там была точно такая же - ПОСТАЧАННЯ
NIK 02.04.2014 4:04
Здається є привід для оптимізму по ВМП: Підпункт 197.1.3.пункту 197.1 (Статті 197. Операції, звільнені від оподаткування) щодо постачання: а) технічних та інших засобів реабілітації (крім автомобілів), послуги з їх ремонту та доставки; товарів спеціального призначення, у тому числі виробів медичного призначення для індивідуального користування, для інвалідів та інших пільгових категорій населення, визначених законодавством України за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України; б) комплектуючих і напівфабрикатів для виготовлення технічних та інших засобів реабілітації (крім автомобілів), товарів спеціального призначення, у тому числі виробів медичного призначення для індивідуального користування, для інвалідів та інших пільгових категорій населення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України; Не відмінений і є прямий посил на ПОСТАНОВУ від 8 серпня 2011 р. N 867 "Питання звільнення виробів медичного призначення від оподаткування податком на додану вартість" !!!!!!!!!!!!!
advocate 02.04.2014 9:15
Кто-то перепрошивал уже РРО для работы с 7% НДС? В какую группу забивать чтобы была совместимость с сервером ПДА?
advocate 02.04.2014 11:09
Запровадження ПДВ на ліки не призведе до збільшення цін на препарати 02.04.2014 | 18:12 Заявив міністр фінансів Олександр Шлапак під час брифінгу в Києві Запровадження податку на додану вартість на імпорт і первинний продаж лікарських засобів у розмірі 7% не призведе до збільшення цін на лікарські препарати, заявив міністр фінансів Олександр Шлапак під час брифінгу в Києві. «Ми зможемо втримати ситуацію за рахунок зниження рентабельності тих, хто на цьому серйозно заробляв, і втримати ціну в аптеках на ліки на тому рівні, який є. Я переконаний, що ціни на ліки, які продаються в наших аптеках, не збільшаться», - сказав Шлапак. Міністр пояснив, що імпортні ліки завозилися посередниками на територію України з 300-відсотковою рентабельністю, при цьому вони були звільнені від сплати ПДВ. Українські виробники, за словами Шлапака, були змушені закладати всі складові в собівартість продукції, адже ПДВ їм не відшкодовується. «Це призводить до того, що ми фактично не маємо на сьогодні іноземних інвестицій в медичну галузь», - сказав він. При цьому міністр зазначив, що уряд вживатиме відповідних заходів щодо тих постачальників продукції, які намагатимуться підвищити ціни на ліки. «З тими, хто поводитиметься в цьому сенсі нахабно, намагаючись таким чином покарати і населення, і уряд, я думаю, у нас знайдеться можливість відповідним чином з ними переговорити», - сказав Шлапак.
Михаил 03.04.2014 12:39
Уважаемый Леонид.Мы не делаем вид что продаём.Мы выполняем отраслевые требования. Одним из базовых является Наказ МОЗ від 19.07.2005 № 360 который и определяет Порядок ВІДПУСКУ лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів и т.д.Продают- продавцы.Провизор "отпускает" соблюдая множество требований только перечесление которых потянет на ещё один антикризисный закон.Пункт ПКУ 197.1.27 оперировал понятием "поставка", но тогда зачем уточнять в скобках : "в том числе аптечными учреждениями".О добротности Налогового Кодекса Украины судить не мне.Но то количество поправок и дополнений число которых исчислялось тысячами говорит само за себя.
Леонид 03.04.2014 1:12
Уважаемый Михаил! Тем не менее это больше похоже на казуистику. Потому что в ЗУ "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" и в лицензии у всех написано "торгівля" и, если Вы открещиваетесь от этого термина, то, получается, ОТПУСКАТЬ можно без лицензии... Кроме того, в 63-ем комментарии Ovod привёл цитату из Налогового кодекса http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/page3 - пункт 14.1.191. постачання товарів - зайдите по ссылке, там много вариантов формулировки, конкретно про ЛС не написано, но в суде, если до этого дойдёт, именно на этот пункт будут ссылаться. Конечно, медикаменты - не консервы, не телевизоры и не шурупы, но имеем, что имеем - Налоговый кодекс...
Леонид 03.04.2014 1:19
advocate, поменял на mini-500 и mini-400 налоговые ставки группы "Б", куда были привязаны медикаменты, с 0,00% на 7,00%. Модему всё равно. Сервер принимает нормально.
Александр 03.04.2014 2:47
Это вы зря поменяли 0 на 7%. Надо было скорее добавить новую ставку налога 7%. У вас по ставке 0%(без ПДВ) ведь была реализация в прошлом периоде, да и в этом, я думаю,тоже.
Фармацевтка 03.04.2014 4:17
Читаю новину з коментарем міністра фінансів Шлапака (http://health.unian.ua/country/903367-zaprovadjennya-pdv-na-liki-ne-prizvede-do-zbilshennya-tsin-na-preparati-shlapak.html) і плачу. А пан Шлапак не хоче взятися за державні підприємства, які стягують різні платежі за якісь справочки про справочки, затрати на яких потім відображаються у собівартості товару?
Ігор 03.04.2014 4:42
Згідний з Олександром, потрібно вводити нову ставку В -(7.00%)
Екатерина 03.04.2014 7:39
Как я могу стать с 1 апреля плательщиком НДС если мне в налоговой сказали, что только с третьего квартала я могу подать заявление т.е только до 10 июня я могу подать заявление?? И с 1 июля я могу стать плательщиком НДС. И что мне делать три месяца???
advocate 03.04.2014 8:49
Для Екатерины: Работать как не плательщик НДС, а с третьего квартала станете работать как плательщик.
Юрій 04.04.2014 1:33
Я думаю потрібно перестати замовляти ліки в оптовиків хоча б на кілька днів, тоді питання з 7% швидко вирішиться!
Бухгалтер 04.04.2014 11:48
Уже третий день вычитываю в интернете все сообщения на эту тему в надежде, что те, кому положено схватятся за голову и с воплями: "Что же мы натворили?" бросятся все исправлять. Вот уже некоторые спохватились: http://health.unian.net/country/903709-zakon-ob-nds-na-lekarstvennyie-sredstva-byil-prinyat-s-grubyimi-narusheniyami.html http://press.liga.net/announces/press_konferentsiya_posledstviya_vvedeniya_nds_na_lekarstvennye_sredstva_i_izdeliya_meditsinskogo_na Мы уже работаем с новым НДС, но сами до сих пор в шоке. Накладные с НДС 7% приходят не ото всех поставщиков. Налоговые накладные вобще отсутствуют. Приходится вводить в 1С все цены на вновьприбывший товар вручную... Но это все мелочи посравнению с новыми ценами. У людей истерики...
Марго 04.04.2014 12:29
Юрий,абсолютно согласна! Мы так и сделали, полный отказ от заказов на крупные дистр.фирмы Тем более,что их "хозяива" всем известны, они все у власти,может посмотрят на доходы и передумают?
Аптека Харьков 04.04.2014 12:29
Сделали сегодня кассу, отнесли 7% к группе В. Вроде норм. Купили программу у программистов для изменения остатков с необлагаемых в облагаемые 7% в автоматическом режиме. Продаем. Люди в шоке.
Бухгалтер 04.04.2014 12:42
МОЗ отреагировало, спасибо им, но врядли это поможет: http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20140402_g.html
Алиса 04.04.2014 1:46
Я тоже,уважаемый Бухгалтер,живу с этой мыслью.Но пока только вроде как завтра ( в субботу) будет проведено совещание КМ с приглашенными представителями фармации где будет рассматриваться вопрос про " відтермінування" и наказание виновных в завышении цен на лекарства.Как вы думаете кто как всегда останется крайним?
advocate 04.04.2014 3:39
Для Алисы. Аптеки конечно, они же непосредственно отпускают покупателям.
Михаил 05.04.2014 3:07
Уважаемый Леонид! пункт 14.1.191. ПКУ – я не игнорирую. Хотя когда к постачанню відносять і послуги, то в мене виникає питання чому їх не надають, а постачають. Складається враження що якась кнопка запала і слово постачання копіювалось взагалі по всьому тексту. Вы абсолютно правы в том, что в суде придётся ссылаться на нормы закона. Я воспользуюсь всё тем же ПКУ. Ведь законодатель его то же нарушил. Учитывая, что установление налогов и сборов осуществляется, согласно пункту 4.4 статьи 4 ПКУ законодатель проигнорировал принципы стабильности и равенства, задекларированные пунктами 4.1.9 и 4.1.2 соответственно. И это в наше не стабильное время, когда народ Украины понес невосполнимые потери, в том числе и человеческие в борьбе за равенство с тоталитаризмом. Таким образом, нарушение процедуры принятия данного Закона, по сути, поставил вне Закона целую отрасль. Отсутствие чётких и согласованных инструкций со стороны контролирующих органов спровоцировало налогоплательщиков на свой страх и риск принимать самостоятельные решения. И не факт что в дальнейшем эти решения будут расценены фискальными органами как правильные. Я думаю, что в этой ситуации, прежде чем требовать исполнение закона со стороны налогоплательщиков необходимо вернуться в точку ноль и с соблюдением требований ПКУ, а именно процедуры принятия, провести данный законопроект. И ещё. А за что голосовали депутаты? Или у нас в порядке вещей в сессионный зал вносить одно, а принимать другое. Вообще всё это мероприятие мне сильно напоминает хорошо продуманную экономическую диверсию. Уже перебои с поставкой лекарств есть. Что дальше -бензин, электричество, хлеб? Рост не довольства населения растёт. А у нас на границе спаситель сидит. Фигня. По поводу игры слов торговля-отпуск.На самом деле ни какого словоблудия.Просто кому то выгодно из Аптеки как учереждения здравоохранения зделать магазин.В гастраномах без лицензии уже продают частично аптечный ассортимент.Вы то же обратили внимание на то что в ПКУ конкретно нет о ЛС.Я думаю что такая конкретизация нужна.
Любовь 06.04.2014 7:58
То что же делать единщикам неплатильщикам НДС, как я понимаю остатки продаем по старомо ведь если добавить НДС то куда и как его платить, а новый товар до цены поставщика (с НДС) добавляем свою наценку 25% и потот 7% НДС, верно?!!! А когда у нас будет продано более 300 тис. НДС-ного товара то я должна перейти на платильщика НДС. Помогите пожайлуста розобратся.
Леонид Лобанок 07.04.2014 11:16
Уважаемый Михаил! Щодо "постачання" по всьому ПКУ: уявіть, якщо замість "постачання" буде "надання послуг, торгівля товарами і ресурсами, відпуск лікарських засобів, виробів медичного призначення (далі ще якісь галузі додадуть пару-трійку словосполучень)" - і отак по всьому тексту... Всё, что Вы написали - оно классно, конечно, но нереально, как мне кажется... К сожалению... Переплюнули Азарова, это да... Хотелось бы узнать, какие конкретные действия Вы предлагаете/предпринимаете?
Николай 08.04.2014 4:13
Так что же делать ФОПам? Я на 2 группе, магазин медтехники, лекарства не продаю. Насколько я понимаю необходимо будет становиться плательщиком НДС??? или я ошибаюсь??? Дайте ответ кто-нибудь...

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Інші статті розділу


Останні новини та статті