Як повідомляє прес-служба Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва (далі — Держпідприємництва України), на днях у відомстві обговорювалися проблемні питання оподаткування за 7% ставкою ПДВ операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних досліджень.
Відповідна зустріч ініційована Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА) у зв’язку з обговоренням оприлюднених МОЗ України проектів наказів «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 23 вересня 2009 р. № 690», яким пропонується удосконалити Порядок проведення клінічних випробувань лікарських засобів та експертизи матеріалів клінічних випробувань, та «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 26.04.2011 р. № 237», яким пропонується внести зміни до Порядку ввезення на територію України незареєстрованих лікарських засобів, стандартних зразків, реагентів з метою спрощення процедури ввезення на митну територію України незареєстрованих ліків, призначених для клінічних досліджень.
За інформацією представників профільного міністерства, прийняття зазначених наказів МОЗ України дозволить усунути бар’єри в оподатковуванні лікарських засобів, які надходять для клінічних досліджень, за 7% ПДВ.
Як зазначив представник ЄБА, у цілому необхідно прийняти запропоновані МОЗ України проекти документів, проте до них у ЄБА є деякі коментарі. До того ж на сьогодні є судові рішення, які зобов’язують митні органи оформляти такі лікарські засоби за ставкою 7%, а не 20%.
У Держпідприємництва нагадують, що з квітня поточного року набули чинності зміни до Податкового кодексу України, якими визначено, що операції з ввезення препаратів для клінічних випробувань оподатковуються за ставкою ПДВ 7%.
Згідно із Законом України від 10.04.2014 р. № 1200-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства», починаючи з квітня поточного року операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, дозволених для застосування у межах клінічних досліджень, дозвіл на проведення яких надано МОЗ України, оподатковуються за 7% ставкою ПДВ.
Однак у Держпідприємництва України зазначають, що на практиці 7% ПДВ для операцій з ввезення препаратів для клінічних досліджень не застосовується — імпорт ліків оподатковується за стандартною 20% ставкою ПДВ. Як зазначають митні органи, у них відсутні підстави (у вигляді документа МОЗ України), що дозволяють застосувати пільгову ставку при імпорті препаратів відповідно до чинного законодавства.
Держпідприємництва України залишається на раніше висловленій позиції: право на пільгову ставку ПДВ суб’єкт має підтверджувати одним документом — дозволом на клінічні дослідження, який оформлюється рішенням МОЗ України за результатами висновку Державного підприємства «Державний експертний центр МОЗ України».
Держпідприємництва України звернулося до ЄБА, у якої на цьому тижні заплановано ряд зустрічей з профільними державними органами, з проханням узгоджувати спільні дії для отримання результату. Держпідприємництва України, у свою чергу, робитиме все можливе, аби дискусії з 7% ПДВ закінчилися та імпортери ліків у рамках клінічних досліджень могли без перешкод на практиці скористатися правом на пільгову ставку ПДВ.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим