Проект постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333»

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ

Проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333»

Міністерством охорони здоров’я України на громадське обговорення пропонується проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333».

Проекту постанови розроблено з метою належного правового врегулювання питань функціонування Національного переліку основних лікарських засобів і виробів медичного призначення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2009 № 333, шляхом виключення з нього вироби медичного призначення.

Також проектом постанови пропонується доручити Міністерству охорони здоров’я України затвердити Положення про Національний перелік основних лікарських засобів, Положення про Експертний комітет з відбору та використання основних лікарських засобів, Положення про здійснення відбору лікарських засобів до Національного переліку основних лікарських засобів.

Пропозиції та зауваження від фізичних та юридичних осіб щодо проекту постанови надсилаються протягом місяця за адресою:

Міністерство охорони здоров’я України 01601, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 7, e-mail: [email protected]; Гріценко Олександр Володимирович тел. 200-06-68 та Нагорна Олена Олександрівна, (E-mail: [email protected]).

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

ДО ПРОЕКТУ ПОСТАНОВИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

«ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОСТАНОВИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВІД 25 БЕРЕЗНЯ 2009 Р. №333»

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Національний перелік основних лікарських засобів і виробів медичного призначення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення», (надалі – Національний перелік) був прийнятий з метою визначення списку вітчизняних та імпортних лікарських засобів, а також виробів медичного призначення, ціни на які підлягають державному регулюванню. Так, на сьогодні згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» ціни на лікарських засобів і вироби медичного призначення, включені до даного переліку, підлягають державному регулюванню.

В назві Національного переліку міститься вказівка на наявність у ньому виробів медичного призначення. Однак, з моменту прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333 до переліку не було включено жодного виробу медичного призначення. До прийняття даної постанови діяв перелік, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2006 р. № 400, в якому з 783 позицій лише одна позиція була виробами медичного призначення – тест-системи. До 2006 року діяв перелік, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2001 р. № 1482. Метою прийняття такої постанови було здійснення моніторингу цін виробників і постачальників на основні життєво необхідні лікарські засоби і вироби медичного призначення вітчизняного виробництва, цін на світових ринках на основні такі товари іноземного виробництва, їх митної вартості. До переліку також були включені лише засоби, які мали код АТХ. Тобто, з самого початку створення Національного переліку його функція по відношенню виробів медичного призначення не виконується.

Необхідність внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333 обумовлена також тим, що у назві Примірного переліку основних лікарських засобів Всесвітньої організації охорони здоров’я, який у найближчий час планується покласти в основу Національного переліку, відсутня вказівка на вироби медичного призначення.

Окрім того, з метою забезпечення механізму функціонування Національного переліку основних лікарських засобів, забезпечення прозорості відбору лікарських засобів необхідним є надання доручення Міністерству охорони здоров’я України щодо затвердження Положення про Національний перелік основних лікарських засобів, Положення про Експертний комітет з відбору та використання основних лікарських засобів, Положення про здійснення відбору лікарських засобів до Національного переліку основних лікарських засобів.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою даного проекту постанови є викладення у новій редакції назви Національного переліку, виключивши з неї вироби медичного призначення.

Також проектом постанови пропонується доручити Міністерству охорони здоров’я України затвердити Положення про Національний перелік основних лікарських засобів, Положення про Експертний комітет з відбору та використання основних лікарських засобів, Положення про здійснення відбору лікарських засобів до Національного переліку основних лікарських засобів.

Реалізувати зазначену мету пропонується шляхом прийняття проекту постанови.

3. Правові аспекти

Правовідносини в даній сфері відносин регулюються наступними нормативно-правовими актами: Конституцією України, постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення», постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2009 № 333 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення», наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.05.2005 № 226 «Про затвердження Положення про Національний перелік основних лікарських засобів і виробів медичного призначення та Положення про Експертну раду з формування, внесення змін та доповнень до Національного переліку основних лікарських засобів і виробів медичного призначення».

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Введення в дію вимог цієї постанови не потребує додаткових матеріальних та інших витрат з Державного бюджету України.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект постанови потребує погодження з Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством юстиції України та Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва та державну реєстрацію в Міністерстві юстиції України.

6. Регіональний аспект

Проект постанови не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61 . Запобігання дискримінації

У проекті постанови відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Проект постанови не потребує проведення громадської антидискримінаційної експертизи.

7. Запобігання корупції

У проекті постанови відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

З метою громадського обговорення проект постанови розміщено на офіційному сайті МОЗ України (www.moz.gov.ua ).

9. Позиція соціальних партнерів

Проект постанови не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект постанови є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Проект постанови не впливає на ринок праці України.

11. Прогноз результатів

Прийняття постанови сприятиме належному правовому врегулюванню питань функціонуванні Національного переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення»

Міністр Олександр Квіташвілі

ПРОЕКТ

винесено на громадське обговорення МОЗ України 17.08.2015 р.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333

Кабінет Міністрів України постановляє :

1. Внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 р. № 333 «Деякі питання державного регулювання цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» (Офіційний вісник України, 2009 р., № 27, стор. 75):

абзац 2 пункту 1 викласти в такій редакції:

«Національний перелік основних лікарських засобів»;

заголовок Національного переліку основних лікарських засобів і виробів медичного призначення, затверджений цією постановою, викласти в такій редакції:

«Національний перелік основних лікарських засобів».

2. Міністерству охорону здоров’я України у місячний строк затвердити:

Положення про Національний перелік основних лікарських засобів;

Положення про Експертний комітет з відбору та використання основних лікарських засобів;

Положення про здійснення відбору лікарських засобів до Національного переліку основних лікарських засобів;

3. Міністерству охорону здоров’я України у місячний строк привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.

4. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування.

Прем’єр-міністр України А. Яценюк

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті