21.09.2015 р. на офіційному сайті МОЗ України для громадського обговорення оприлюднено проект наказу профільного міністерства, яким пропонується викласти в новій редакції Перелік товарів, які мають право придбавати та продавати аптечні заклади та їх структурні підрозділи (далі — Перелік), затверджений наказом МОЗ України від 06.07.2012 р. № 498.
Запропонована редакція Переліку містить 20 позицій товарів, що на 7 позицій більше, ніж передбачено чинною редакцією. Зокрема, документ доповнено такими позиціями:
- інструменти, пристрої для догляду за ротовою порожниною, шкірою, нігтями, волоссям;
- предмети та засоби для ароматерапії (ароматичні лампи, масла, палички, свічки);
- засоби, пристрої та інші товари для боротьби з шкідливими звичками;
- лабораторний посуд та інші.
Крім того, у новій редакції старі позиції доповнено новими товарами, зокрема позиції про функціональні харчові продукти доповнено положенням про продукти для діабетичного харчування, біологічно активні добавки та інші.
Проектом документа також передбачається, що придбання та торгівля даними товарами здійснюються аптечними закладами та їх структурними підрозділами за умови забезпечення відокремленої зони їх зберігання. Чинною редакцію передбачена наявність не лише відокремленої зони зберігання товарів, а й відокремленого місця їх відпуску.
Нагадаємо, 13.07.2015 р. вже виносився проект документа, яким також було передбачено викладення Переліку в новій редакції. Однак його редакція містила 22 позиції товарів, а не 20. Це пов’язано з тим, що в проекті документа від 21.09.2015 р. 2 позиції було об’єднано з іншими. Зокрема, позицію про комплектуючі медичні вироби об’єднано з позицією про медичні вироби.
Ця редакція проекту документа розглядалася 7 липня на засіданні експертної робочої групи з питань дерегуляції фармацевтичного ринку та була підтримана з урахуванням поправок, що надійшли від Асоціації «Оператори ринку медичних виробів», Громадської організації «Фармацевтична асоціація Дніпропетровської області», Громадської організації «Всеукраїнська фармацевтична палата», Громадської організації «Фармацевтична асоціація «ФАРМУКРАЇНА». У той же час, зауваження до цього проекту документа також обговорювалися на засіданні даної робочої групи 9 вересня.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим