Як повідомляє МОЗ, у березні–квітні 2016 р. в Україні вперше буде проведено комплексне оцінювання національної системи забезпечення лікарськими засобами за міжнародною методологією. Його мета — проаналізувати наявну систему забезпечення лікарськими засобами в Україні з точки зору зрілості її можливостей та ефективності функціонування. Результати оцінювання будуть необхідні для прийняття рішень щодо удосконалення національної системи в рамках реформи системи охорони здоров’я та розширення доступу пацієнтів до лікування.
Замовником та координатором оцінювання виступає МОЗ України, виконавцем — проект міжнародної технічної допомоги «Системи покращеного доступу до лікарських засобів та фармацевтичних послуг» (Systems for Improved Access to Pharmaceuticals and Services Program — SIAPS), що впроваджується в Україні міжнародною компанією MSH за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (United States Agency for International Development — USAID).
Оцінювання здійснюватиметься у 8 регіонах України: Дніпропетровській, Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Сумській, Чернівецькій обл. та в м. Київ та охоплюватиме такі функціональні зони: прогнозування потреб та планування постачання, закупівля лікарських засобів, зберігання та управління запасами, транспортування. Результати, отримані в областях, будуть репрезентативними для всієї країни.
З метою координації співпраці 18 лютого в Києві відбулася зустріч відповідальних представників департаментів (управлінь) охорони здоров’я, які забезпечуватимуть координацію процесу проведення оцінювання на місцях. Вони ознайомилися з методологією та основними аспектами впровадження проекту, планом здійснення системи оцінювання та роллю обласних управлінь з питань охорони здоров’я в процесі збору даних.
Очікується, що перші результати оцінювання буде представлено в кінці квітня 2016 р.
Зазначимо, що 16–17 червня 2015 р. у Києві відбувся семінар «Оцінювання національної системи забезпечення лікарськими засобами» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку та SIAPS.
Також зазначимо, що минулого місяця МОЗ почало розробку Національної політики забезпечення лікарськими засобами, яку буде відображено в прийнятому Міністерством нормативно-правовому акті і вона включатиме 9 напрямків, запропонованих ВООЗ. Над документом працюють експертна робоча група, що складається з 9 підгруп.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим