16 лютого 2017 року — Наглядова рада ПАТ «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» (далі — БХФЗ) вважає необґрунтованою повторну спробу ПрАТ ФФ «Дарниця» (далі — «Дарниця») отримати дозвіл Антимонопольного комітету України (далі — АМКУ) на придбання більше 50% акцій БХФЗ. У січні цього року втратив чинність попередній дозвіл АМКУ, яким «Дарниця» не скористалася.
«У січні 2016 р. «Дарниця» вже отримувала аналогічний дозвіл від АМКУ, — пояснює Олег Голобородько, секретар Наглядової ради, — але так і не скористалася ним. З того моменту «Дарниця» придбала лише декілька десятків акцій та збільшила свою частку в статутному капіталі БХФЗ менш ніж на 1% — з 29,95% до 30,54%. Тому виглядають дивними та незрозуміло на що розрахованими такі кроки «Дарниці», якій більшість акціонерів БХФХ навідріз відмовили продати свої акції».
БХФЗ надав на вимогу АМКУ пакет розрахунків та аналітичних даних, з яких вбачається існування реальної загрози монополізації на фармацевтичному ринку України, якщо припустити, що «Дарниці» вдасться отримати більше 50% акцій БХФЗ. У першу чергу це стосується тих лікарських засобів, що виробляються як БХФЗ, так і «Дарницею». Зокрема, це протимікробні та протизапальні ліки, антибіотики, засоби, що впливають на серцево-судинну, травну систему і метаболізм та ряд інших лікарських засобів.
«Якщо навіть гіпотетично уявити, що «Дарниці» вдасться отримати жаданий пакет акцій, хоча своїми антиконкурентними діями і постійним тиском на наших акціонерів вона тільки знижує свої шанси, — додає О. Голобородько, — тоді відбудеться суттєва монополізація ринків певних лікарських засобів, вказаних у опитуванні АМКУ. Тому, ґрунтуючись на отриманих від БХФЗ даних і дослідженнях, АМКУ варто попередити таку загрозу і відмовити «Дарниці» у погодженні вказаної концентрації. Сподіваємося, що АМКУ врахує наше звернення і поставить на перше місце інтереси українських пацієнтів, а не бізнес-амбіції певних осіб, що прагнуть монополізувати фармацевтичний ринок України».
Про ПАТ «НВЦ «Борщагівський ХФЗ»
Перше в Україні фармацевтичне підприємство, що повністю впровадило європейські та міжнародні стандарти у сфері якості (GMP, ISO 9001), дистрибуції (GDP), екологічного менеджменту (ISO 14001), енергоменеджменту (ISO 50001), охорони здоров’я та безпеки праці персоналу (OHSAS 18001), а також соціальної відповідальності (SA 8000).
Входить до двадцятки найбільших фармвиробників України. На підприємстві працюють 813 працівників, з них близько 70 зайняті науково-дослідною діяльністю. Річна виробнича потужність усіх 5 основних цехів, кожен з яких повністю відповідає стандартам Належної виробничої практики (Good Manufacturing Practice — GMP), становить 1,8 млрд таблеток і капсул, 68,9 млн флаконів стерильних і нестерильних антибіотиків та сиропів, 7,4 млн ампул, 5 млн туб та 1,2 млн упаковок гранул.
Виробничі лінії укомплектовані інноваційним високотехнологічним обладнанням провідних європейських компаній. З 2015 р. підприємство поставило завдання значно знизити обсяги споживання природного газу для основного виробництва і перейти на використання альтернативних джерел енергії.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим