Організатором заходу вже традиційно виступила компанія ДП «Прем’єр Експо» (Україна) разом з ITE Group Plc. (Великобританія), які на одному майданчику цього разу об’єднали:
- близько 300 компаній — виробників і дистриб’юторів обладнання, послуг, лікарських засобів, медичних виробів з 16 країн світу: Німеччини, Чехії, Латвії, Італії, Індії, Китаю, Сінгапуру, Великобританії, Нідерландів, США, Республіки Білорусь, Польщі, Туреччини, Австрії, Молдови та, звичайно, з України;
- 9750 відвідувачів, фахівців з різних галузей медицини;
- 10 секцій за профільними напрямками галузі охорони здоров’я — акушерства і гінекології, хірургії, оториноларингології, менеджменту, стоматології, терапії, ендокринології, судової медицини, медичної психології та громадського здоров’я;
- профільні науково-практичні семінари, симпозіуми та конференції, а також майстер-класи, тренінги та презентації від найкращих спеціалістів галузі.
Крім того, у рамках «Public Health–2019» відбулися й інші різноманітні інтерактивні заходи, в яких взяли участь цікаві гості, науковці, блогери тощо. Усі ці заходи орієнтувалися на сучасні запити прогресивних фахівців, які хочуть крокувати в ногу з часом, — оновити власні знання, поділитися досвідом, знайти партнерів, однодумців або підготуватися до майбутніх змін у медицині чи її законодавчому регулюванні. За інформацією організаторів, 84% відвідувачів виставки становлять «decision makers», топ-менеджмент клінік та лікарі, які прибули з усіх регіонів України на виставку, якість організації якої підтверджено сертифікатом UFI — Всесвітньої асоціації виставкової індустрії.
Офіційно виставці надали свою підтримку такі поважні установи, як Національна академія медичних наук (НАМН) України, державна установа «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України», Українська військово-медична академія, Головне військово-медичне управління Міністерства оборони України, Асоціація радіологів України та Українська асоціація медичного туризму. Інформаційним партнером виступила компанія «МОРІОН».
На урочистій церемонії відкриття Михайло Загрійчук, заступник міністра охорони здоров’я України, привітав усіх учасників й одразу зазначив, що особисто він підтримує зміни та трансформацію вітчизняної системи охорони здоров’я, що має принести користь і державі, і пацієнтам. Також він запросив усіх зацікавлених взяти участь у впровадженні цих змін та наголосив, що він — за професіоналів та експертів у галузі охорони здоров’я. Враховуючи той факт, що на виставці приватні компанії та медичні заклади демонстрували найсучасніше обладнання, заступник міністра підкреслив, що в Міністерстві охорони здоров’я України працюють над тим, щоб у кожній лікарні було таке обладнання, яке представлене на цій виставці. Він додав, що розуміє необхідність вдосконалення системи охорони здоров’я в Україні, тому зараз триває робота над подальшим її реформуванням.
Член-кореспондент НАМН України, головний учений секретар НАМН України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, професор Володимир Міхньов розпочав виступ з привітання гостей та організаторів. Він зауважив, що наразі в МОЗ прийшла нова команда, яка розпочне реалізацію тих задумів, на які всі очікували декілька років, адже слово «реформа» ми чуємо багато років, але раніше воно нерідко несло насправді руйнування, а не інновації та оновлення. Тепер перед новою командою постало завдання поновити те, що працювало, що було ефективним, і В. Міхньов висловив сподівання, що новій команді все вдасться.
Спікер також додав, що у наш час, тобто у час, коли медичні технології розвиваються надто швидко, такі заходи, як Міжнародна медична виставка, важко переоцінити — вони несуть нові знання та досвід. Науково-практичні програми заходу, за його словами, вкрай актуальні та різноманітні, тому в них беруть участь і представники НАМН України, яка, в свою чергу, займає великий сегмент української системи охорони здоров’я — у її складі працює 36 провідних профільних наукових установ, до яких щороку звертаються більше 600 тис. пацієнтів. Співробітники академії підтримують принципи інновації, оскільки самі звикли втілювати на практиці у своїй повсякденній роботі нові ідеї.
Проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України Олександр Науменко розпочав з того, що особисто йому дуже приємно, що Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця бере участь у заході. Варто зауважити, що організатор виставки — компанія ДП «Прем’єр Експо» підписала Меморандум про співпрацю з Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця, що стало визначною подією, про яку учасники та гості дізналися під час урочистого відкриття.
О. Науменко зазначив, що реформування системи охорони здоров’я неможливе без освітньої складової. Саме тому якісна підготовка та перепідготовка фахівців мають велике значення, а тісна взаємодія між закладами, що забезпечують реалізацію практичної сфери охорони здоров’я, та закладами, які забезпечують надання медичної освіти, є обов’язковою умовою для успіху реформування галузі.
Начальник Української військово-медичної академії, доктор медичних наук, професор, полковник медичної служби Валерій Савицький в якості одного із співорганізаторів виставки висловив задоволення стосовно такої значної кількості гостей на цьогорічному заході. Серед інтерактивних заходів у програму виставки включені заходи, організовані представниками академії, яка здійснює підготовку не просто військових лікарів, а лікарів-патріотів, які здатні в будь-яку хвилину рятувати життя українських військовослужбовців на полі бою.
Спікер зазначив, що радий бачити окрім великої кількості іноземних партнерів й багатьох українських виробників, які на власних стендах демонстрували зразки медичної техніки, медичних засобів, новітніх лікарських засобів тощо, а також лікарів з усіх регіонів, які за власні кошти знайшли можливість прибути та відвідати виставку.
Голова правління Національної лікарської ради України, президент Асоціації стоматологів України, професор Ірина Мазур щиро привітала присутніх з подією та відмітила, що завдяки виставкам у лікарів та виробників товарів медичного призначення є можливість зустрітися в єдиному місці, а у всіх зацікавлених осіб — нагода побачити на власні очі нові інноваційні продукти. Вона, як і попередні спікери, нагадала, що на сьогодні Україна переживає трансформацію системи охорони здоров’я, й виклики, що стоять перед медичною спільнотою, є дуже високими. Здоров’я українців І. Мазур назвала складовою безпеки країни, тому для того, щоб якість і доступність медичної допомоги були на високому рівні, фахівцям варто згуртуватися. Вона запросила гостей виставки взяти участь у різних заходах виставкової програми та побажала плідних дискусій.
Президент Української асоціації медичного туризму та президент Global Healthcare Travel Council Віолетта Янишевська повідомила, що вже всьоме на виставці відкриваються двері міжнародного конгресу медичного туризму. Медичний оздоровчий туризм наразі розвивається дуже стрімко в усьому світі, що для України В. Янишевська назвала серйозним викликом та одночасно великим шансом бути помітними на карті світу, а також розвивати власні технології, впроваджувати міжнародний досвід.
Спікер запросила гостей відвідати Міжнародний конгрес медичного туризму, що проходив у рамках виставки, на який цього року завітали міжнародні спікери, лікарі, президенти провідних медично-туристичних організацій з багатьох країн світу, яким є чим поділитися та що представити.
У той же час В. Янишевська зауважила, що Україна, яка знаходиться в центрі Європи, має власний великий досвід у даному напрямку та унікальні технології й сучасне обладнання. Отже, вона може приймати іноземних пацієнтів, і мета Української асоціації медичного туризму — розвиток в’їзного медичного туризму. Останній безпосередньо впливає на розвиток вітчизняної медицини та економіки, тому, як і всі розвинені країни, які сьогодні намагаються сприяти активізації в’їзного медичного туризму, Україна зацікавлена в ньому та має відповідну нагоду для його розвитку.
Проректор Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, доктор медичних наук професор Олександр Толстанов відмітив, що кожного року у виставковій залі можна побачити, як далеко зайшов прогрес, який свідчить про розвиток медичної галузі. Він висловив сподівання, що слова заступника міністра охорони здоров’я України М. Загрійчука справдяться задля того, щоб безпека та життя українців стояли на першому місці, а сама галузь нарешті дочекалася конкретних зрушень.
Він також побажав усім гостям та учасникам, щоб не лише медична спільнота, а й суспільство загалом зрозуміли, що галузь не стоїть на місці та рухається вперед, а новітні технології з’являлися і в освітньому процесі для навчання майбутніх лікарів. Наостанок О. Толстанов висловив упевненість, що задекларований державою курс на безперервний професійний розвиток лікарів є актуальним та потрібним та дасть в майбутньому хороші результати, оскільки лікар зможе сам обирати, що йому потрібно та бажано, в якому напрямку ще варто розвиватися.
Організатори виставки відмічають, що досвід подібних заходів завжди дуже успішний — після них у медичній сфері України з’являються нові партнерства та нові спільні продукти й послуги. Захід такого рівня свідчить про зацікавлення як бізнес-спільноти, так і представників громади й державних установ впроваджувати найкращі світові практики в сфері профілактики й лікування пацієнтів та модернізації системи охорони здоров’я України. Щороку кількість учасників та гостей збільшується, відповідно, збільшуються й число напрямків виставки та обсяги програми.
У нинішньому, 2019 р., програма Міжнародної медичної виставки включала, поміж іншого, «Школу реабілітації 2019», тренінг «Медична допомога за стандартами НАТО та ЄС», конференцію «Приватна медицина», семінар «Облік ліків та медвиробів: вимоги до оформлення документів», VII Міжнародний конгрес медичного туризму, науково-практичний симпозіум «Охорона здоров’я та національна безпека України», а також майданчик інноваційних технологічних рішень «DIGITAL MED 2019». Останній був організований спільно з «Medblog» та працював кожного дня. На цьому єдиному відкритому майданчику вже вчетверте об’єдналися кращі представники медичних інформаційних технологій, які проводили презентації, пояснювали принципи та мету найновіших технологій медичної галузі, дискутували та домовлялися про співпрацю.
Крім цього, в рамках проекту проведені вкрай актуальні інформаційні сесії, які покликані поінформувати учасників про досягнення в напрямку цифрової медицини, про що ми розповімо детальніше в наступних випусках «Щотижневика АПТЕКА».
фото Сергія Бека
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим