Атеросклероз швидко розвивається у віці 40–50 років: дані нового дослідження

21 Квітня 2020 12:44 Поділитися

Дослідження, результати якого опубліковані у виданні «Journal of the American College of Cardiology», показало, що жирові бляшки в артеріях, які постачають кров до серця, головного мозку та кінцівок, швидко формуються у людей віком 40–50 років.

Хвороба серця й атеросклероз

За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань (Centers for Disease Control and Prevention — CDC), атеросклероз виникає, коли відкладення холестерину й інших речовин накопичуються у стінках артерій, що призводить до звуження цих судин.

Звуження судин може зумовити зменшення кровотоку або, у крайньому разі, повного його блокування. Коли звуження відбувається в артеріях, які постачають кров до серця, це називається ішемічною хворобою серця. Симптоми можуть включати біль у грудях, слабкість, запаморочення, біль у руках і задишку.

У підсумку такий стан може призвести до ослаблення серцевого м’яза людини, що, у свою чергу, пов’язано з ризиком розвитку серцевого нападу.

Фактори ризику розвитку ішемічної хвороби серця включають куріння, цукровий діабет, надмірну масу тіла або ожиріння, нездорове харчування і наявність родичів із серцевими захворюваннями.

Швидкий розвиток атеросклерозу

У новому дослідженні вчені проаналізували дані за 10 років, отримані від 4200 здорових чоловіків і жінок середнього віку.

Вчені виявили, що процес утворення жирових бляшок прискорюється у віці 40–50 років.

Доктор Борха Ібаньєс (Borja Ibañez), директор з клінічних досліджень Національного дослідницького центру серцево-судинних захворювань (Centro Nacional de Investigaciones Cardiovasculares — CNIC) у Мадриді, Іспанія, зазначив: «Це перше дослідження, у якому аналізується прогресування атеросклерозу з частими інтервалами. Раніше вважалося, що хвороба прогресує дуже повільно — протягом усього життя. Проте нові дані свідчать про те, що атеросклероз прогресував дуже швидко у 40% учасників дослідження. Далі вчені мають дізнатися, чи пов’язана ця прогресія з подальшими серцево-судинними подіями. До сих пір швидкість прогресування атеросклерозу не була фактором оцінки індивідуального ризику розвитку цієї патології».

За матеріалами www.medicalnewstoday.com

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті