Проєкт постанови КМУ «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення»

22 Квітня 2020 3:27 Поділитися

Проект

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення

Відповідно до підпунктів 5–7 пункту 8 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СOVID-19)» та статей 5 і 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити такі, що додаються:

перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість;

перелік товарів протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2;

Порядок декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2.

2. Запровадити державне регулювання цін шляхом декларування зміни роздрібних цін на товари, зазначені в абзацах другому і третьому пункту 1 цієї постанови.

3. Ця постанова набирає чинності через десять днів з дня її опублікування і діє до закінчення карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2» (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896, № 30, ст. 1061).

Прем’єр-міністр УкраїниДенис Шмигаль

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

ПЕРЕЛІК
товарів, що мають істотну соціальну значущість

 1. Крупа гречана
 2. Цукор пісок
 3. Борошно пшеничне (вищий сорт)
 4. Макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту)
 5. Молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці)
 6. Хліб житньо-пшеничний
 7. Яйця курячі категорії СІ
 8. Птиця (тушка куряча)
 9. Вода мінеральна без газу
 10. Масло вершкове жирністю 72,5%

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету міністрів України

від …..2020 р. №….

ПЕРЕЛІК
товарів протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню епідемій, пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19)

Лікарські засоби

 1. Paracetamol
 2. Azithromycin
 3. Amoxicillin and beta-lactamase inhibitor
 4. Ampicillin
 5. Amoxicillin
 6. Ceftriaxone
 7. Moxifloxacin

Антисептики та дезінфекційні засоби

 1. Хлоргексин (Clorhexidine)
 2. Етанол (Ethanol)
 3. Повідон йоду (Povidone iodine)
 4. Засіб на спиртовій основі для протирання рук (Alcohol based hand rub)
 5. Хлорвмісні та інші за способом дії препарати для дезінфекції поверхонь, матеріалів, обладнання (Chlorine base compound)
 6. Хлороксиленол (Chloroxylenol)
 7. Спиртовмісний антисептик для рук кишеньковий
 8. Дезіннфікуючий засіб для обробки поверхонь
 9. Дезінфікуючий засіб для обробки рук і шкіри
 10. Мийно-дезінфікуючий (дезінфікуючий) засіб для прання
 11. Мийно-дезінфікуючий засіб для інструментів та обладнання

Засоби індивідуального захисту

 1. Шапочка медична одноразова
 2. Медична маска
 3. Халат ізоляційний медичний одноразовий
 4. Костюм біологічного захисту/комбінезон
 5. Водонепроникні лабораторні костюми
 6. Рукавички медичні стерильні або нестерильні
 7. Рукавички нітрилові
 8. Рукавички латексні неопудрені
 9. Кольчужні (кевларові) рукавички (рукавички підвищеного ризику)
 10. Повнолицьова маска/напівмаска
 11. Захисний щиток
 12. Захисні окуляри
 13. Респіратор РРР2 або БГРЗ
 14. Фартух медичний
 15. Бахіли одноразові
 16. Гумові чоботи
 17. Прогумований водонепроникний медичний фартух
 18. Медична марля
 19. Захисна напівмаска
 20. Фільтри для повнолицьових та напівмасок

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету міністрів України

від ______ 2020 р. № __

ПОРЯДОК
декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню епідемій, пандемій, коронавірусної хвороби (СОVID-19)

 1. Цей Порядок визначає механізм декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню епідемій, пандемій, коронавірусної хвороби (СОУШ-19) (далі – товари).
 2. Декларуванню підлягає зміна роздрібних цін кожного окремого виду товару, незалежно від виду його упаковки, ваги (об’єму) одиниці товару, дозування, форми випуску та будь-яких інших ознак.
 3. Декларуванню зміни роздрібних цін на товари підлягають роздрібні ціни реалізації товару кінцевому споживачу, виражені у національній валюті, яка включає у себе податок на додану вартість.
 4. Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється в електронному вигляді, шляхом подання відомостей, передбачених пунктом 5 цього Порядку, до Держпродспоживслужби  через її офіційний сайт, з використанням кваліфікованого електронного підпису.
 5. Для декларування зміни роздрібної ціни на товари об’єкти (заклади) роздрібної торгівлі подають до Держпродспоживслужби відомості про:
 • повне найменування юридичної особи;
 • ідентифікаційний код юридичної особи згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;
 • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи-підприємця;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб-підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
 • адресу місцезнаходження об’єкту (закладу) роздрібної торгівлі;
 • телефон і адресу електронної пошти для зв’язку з декларантом; найменування товару і його виробника; одиниці виміру товару;
 • поточну роздрібну ціну на товари і ціну, яка декларується.

ПОЛОЖЕННЯ
про реєстр роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню епідемій, пандемій, коронавірусної хвороби (СОVID-19)

 1. Це Положення визначає порядок внесення відомостей і ведення реєстру роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню епідемій, пандемій, коронавірусної хвороби (СОVID-19) (далі – Реєстр роздрібних цін).
 2. Реєстр роздрібних цін містить відомості про поточні роздрібні ціни і роздрібні ціни, які декларуються на товари, що мають істотну соціальну значущість, а також товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню епідемій, пандемій, коронавірусної хвороби (СОVID-19) (далі – товари).
 3. Відомості про заявлені до декларування зміни роздрібної ціни на товари вносяться до Реєстру роздрібних цін на підставі відомостей, поданих декларантом.
 4. Реєстр роздрібних цін складається з відомостей про:
 • повне найменування юридичної особи;
 • ідентифікаційний код юридичної особи згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;
 • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи-підприємця;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб-підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта);
 • адресу місцезнаходження об’єкту (закладу) роздрібної торгівлі;
 • телефон і адресу електронної пошти для зв’язку з декларантом;
 • найменування товару і його виробника;
 • одиниці виміру товару;
 • поточну роздрібну ціну на товари і ціну, яка декларується
 1. Реєстр роздрібних цін формує та веде в електронному вигляді Держпродспоживслужба.
 2. Назви лікарських засобів вносяться до Реєстру роздрібних цін відповідно до переліку товарів протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню епідемій, пандемій коронавірусної хвороби (СОVID-19), затвердженого Кабінетом Міністрів України.
 3. Внесення відомостей до Реєстру здійснюється безоплатно.
 4. У разі виявлення технічних помилок у Реєстрі Держпродспоживслужба протягом одного робочого дня виправляє їх, про що інформує декларанта. Виправлення технічного характеру, які вносяться до Реєстру роздрібних цін, здійснюються на підставі наказу Держпродспоживслужби.
 5. Держпродспоживслужба розміщує Реєстр роздрібних цін на своєму офіційному веб-сайті.
 6. Відомості, що містяться в Реєстрі роздрібних цін, є відкритими і загальнодоступними, крім інформації для зв’язку з декларантом (телефон, адреса електронної пошти).
 7. Держпродспоживслужба забезпечує вільний, цілодобовий і безоплатний доступ до відомостей, що містяться у Реєстрі роздрібних цін, з використанням мережі Інтернет (крім інформації для зв’язку з декларантом (телефон, адреса електронної пошти).
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Юлія 22.04.2020 4:34
Маразм розповсюджується

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті