МОЗ розроблено зміни до вимог щодо надавача послуг з медичного обслуговування населення

23 Жовтня 2020 2:30 Поділитися

Міністерство охорони здоров’я 22 жовт­ня для громадського обговорення оприлюднило проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 410» (далі — проєкт постанови).

У супровідній документації до проєкту акта зазначається, що постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 391 «Про затвердження вимог до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення» встановлено вимоги до надавача послуг з медичного обслуговування населення. Зокрема, однією з вимог є наявність умов для медичного обслуговування населення та вільного доступу до будівель і приміщень надавача медичних послуг осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до законодавства.

У той же час постанова КМУ від  25.04.2018 р. № 410 визначає, що суб’єкт господарювання, який бажає укласти договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), повинен подати пропозицію, яка має містити, зокрема, і скановану копію документа, що підтверджує доступність будівлі та приміщення для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до будівельних норм і правил, виданого фахівцем з питань технічного обстеження будівель та споруд, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат.

Проте в закладах охорони здоров’я, які надають екстрену медичну допомогу, допомога надається в будівлях та приміщеннях, що не відповідають будівельним нормам і правилам, тому вказана норма є неактуальною.

Відтак, проєктом постанови пропонується внести зміни до постанови КМУ № 410 шляхом доповнення новим абзацом, в якому зазначається, що заклади охорони здоров’я, які бажають укласти договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій з НСЗУ щодо надання екстреної медичної допомоги, не подають сканованої копії документа, що підтверджує доступність будівлі та приміщення, в яких суб’єкт господарювання провадитиме свою діяльність, для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

До Типової форми договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затвердженої постановою № 410, також пропонується внести зміни. Перша стосується визначення термінів надання звіту про доходи та витрати, а саме: за 1 півріччя — до 30 липня звітного року, за рік — до 28 лютого наступного за звітним року.

Іншою зміною пропонується зобов’язати надавача послуг державної або комунальної форми власності надавати замовнику в елект­ронній формі звіт про доходи та витрати надавача за формою, наданою замовником.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті