Оприлюднено Національний план вакцинопрофілактики COVID-19

22 Квітня 2021 2:30 Поділитися

На урядовому порталі оприлюднено розпорядження КМУ від 12.04.2021 р. № 340-р, яким затверджено Національний план вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на період до 31 грудня 2021 р. (далі — Національний план).

Розпорядженням на МОЗ покладається обов’язок з постачання в Україну вакцин проти COVID-19 відповідно до Національного плану і забезпечення проведення ефективної інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань вакцинації населення та забезпечення доступу населення до вакцинації. Також МОЗ щомісяця здійснюватиме перегляд Національного плану з урахуванням його фактичного стану реалізації та підписання нових контрактів на постачання;

На Міністерство закордонних справ покладається обов’язок із вжиття заходів, спрямованих на підвищення ефективності спів­праці з іншими державами і міжнародними організаціями щодо постачання в Україну вакцин.

Згідно з розпорядженням обласні та Київська міська державні адміністрації до 31 грудня 2021 р. мають забезпечити охоплення вакцинацією більшої частини дорослого населення для формування колективного імунітету від COVID-19.

Також вони мають:

  • забезпечити належне функціонування постійних та тимчасових пунктів щеплень на базі закладів охорони здоров’я, в організованих колективах та за місцем проживання/перебування;
  • визначити посадових осіб, відповідальних за виконання Національного плану, на рівні не нижче заступника керівника обласної та Київської міської державних адміністрацій.

У самому Національному плані позначаються місяці року, кількість доз вакцин, які планується отримати. Так, на наступні місяці потреба України в вакцинах становить 5 652 310 доз. У той же час, наприклад, у травні 2021 р. планується отримати 2 млн доз, у червні — 2,1 млн доз, у липні — 1,4 млн доз, у серпні — 3 млн доз.

Уточнюється, що етапи вакцинації та цільові групи населення за кожним з її етапів визначаються відповідно до Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021–2022 рр., затвердженої наказом МОЗ від 24.12.2020 р. № 3018.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті