АМКУ не підтримує здійснення дистанційної торгівлі ліками за територіальним принципом

Антимонопольний комітет України (АМКУ) інформує, що до комітету надійшли листи від учасників фармацевтичного ринку, в яких висловлюється занепокоєння у зв’язку з пропозиціями законодавчо закріпити територіальний принцип дистанційної торгівлі лікарськими засобами.

Зазначена пропозиція містилася у висновку Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного  страхування, наданому до проєкту Закону України «Про лікарські засоби» (реєстраційний № 5547).

Як зазначає АМКУ, з точки зору застосування законодавства про захист економічної конкуренції, будь-яка дія, спрямована на розподіл ринків між суб’єктами господарювання за територіальним принципом, асортиментом товарів, обсягом їх реалізації чи закупівель або за колом споживачів чи продавців може спровокувати негативні наслідки для конкуренції. Ринки роздрібної торгівлі лікарськими засобами (через аптеки та аптечні мережі) є регіональними.

Водночас впровадження новітніх технологій, використання інформаційно-комунікаційних систем створило можливості для електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами, що сприяє розширенню територіальних меж ринків та розвитку конкуренції на них. А це є однією з цілей державної політики у сфері розвитку економічної конкуренції та обмеження монополізму.

Окрім того, на думку представників АМКУ, запровадження територіального принципу під час здійснення дистанційної торгівлі лікарськими засобами може призвести, зокрема, до звуження територіальних меж ринків та кола суб’єктів господарювання, які конкурують між собою на ринках відповідних товарів, за аналогією до роздрібної торгівлі через аптеки та аптечні мережі.

Також обмеження вільного переміщення лікарських засобів між регіонами може створювати географічні бар’єри для входження на ринок нових суб’єктів господарювання. У результаті, як правило, посилюється концентрація та ринкова влада присутніх на ринку суб’єктів господарювання, що може призвести до підвищення  цін на лікарські засоби та обмеження права споживачів на вибір ліків.

Оскільки запровадження територіального принципу під час дистанційної торгівлі лікарськими засобами може негативно вплинути на стан конкуренції на ринках ліків, АМКУ не підтримує таку ініціативу.

Нагадаємо, що 26 листопада під час засідання профільного Комітету Верховної Ради України, було погоджено текст проєкту закону № 5547 до другого читання.

За матеріалами amcu.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті