Онлайн-бронювання ліків на сайтах-агрегаторах можуть заборонити?

17 Травня 2024 12:40 Поділитися

Інформаційний простір сколихнула новина про можливу заборону онлайн-бронювання ліків на сайтах-агрегаторах. Зокрема, це питання підняла Всеукраїнська рада захисту прав та безпеки пацієнтів у відкритій заяві до Уряду, МОЗ України та Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба). Текст відповідної заяви розміщено на сторінці пацієнтської організації в соціальній мережі Facebook.

Мова йде про проєкт змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), винесений на громадське обговорення Держлікслужбою у квітні.

Серед іншого, проєктом пропонується доповнити Ліцензійні умови новим положенням, зміст якого наступний:

«Розміщення пропозицій щодо продажу лікарських засобів за попереднім замовленням споживача може здійснюватися виключно на вебсайті ліцензіата, який має право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами та інформація про якого внесена до Переліку суб’єктів господарювання, що мають право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами».

Коментуючи цю ініціативу, Всеукраїнська рада захисту прав та безпеки пацієнтів висловила занепокоєння перспективою відключення від маркетплейсів і прайсагрегаторів українських аптек. «Фактично дія документа унеможливить використання субʼєктами господарювання, які мають ліцензії на роздрібну торгівлю лікарськими засобами, послуг прайс-агрегаторів… Маркетплейси (apteki.ua, tabletki.ua, doc.ua, mypharmacy.com.ua, zdorovi.ua, medbrowse.com.ua, liki.ua та інші) не продають ліки, а лише бронюють — споживач приходить до обраної аптеки, самостійно оплачує й отримує товар. Основна їх цінність — це пошук найближчої аптеки з потрібними ліками за прийнятною ціною. Тому для громадян втрата майданчиків ліків є відкатом у минуле, а не позитивними змінами, як вказано в пояснювальній записці до постанови», — зауважують у Всеукраїнській раді захисту прав та безпеки пацієнтів.

Проти проєкту змін до Ліцензійних умов також виступив сервіс tabletki.ua, опублікувавши свою позицію на сторінці в соціальній мережі Facebook. «Вважаємо, що він необґрунтовано і незаконно витісняє з ринку прайс-агрегатори, порушує права споживачів та погіршує становище більшості аптек», — зауважили в сервісі.

Редакція «Щотижневика АПТЕКА», зі свого боку, звернулася до професійних асоціацій з проханням поділитися їх баченням цієї ситуації та позиціями щодо проєкту змін до Ліцензійних умов. На наше звернення оперативно відреагували в Громадській спілці «Аптечна професійна асоціація України» (далі — ГС «АПАУ»), чию позицію буде опубліковано найближчим часом.

Також запрошуємо до фахової дискусії щодо цього питання всіх зацікавлених сторін, аби разом зважити всі «за» і «проти» цієї ініціативи та знайти оптимальне рішення, яке повною мірою захищало би права споживачів та інтереси операторів ринку.

Чудовою можливістю обговорити це питання в колі представників законодавчої, виконавчої гілок влади, а також аптечного ритейлу стане щорічний Конгрес «Аптеки світу–2024», який відбудеться 6 червня у столичному Гольф-центрі «Київ». Зареєструватися на захід можна за посиланням: surl.li/tsook. Кількість квитків обмежена.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Ptosis 18.05.2024 12:55
Це відбувається з лобіювання власників таких великих мереж недоаптек назву яких всі знають, особливо мережа на букву "П". Через втрату прибутків та зниження продажів їх "чудових" дієтичних добавок.

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті