Онлайн-бронювання ліків на сайтах-агрегаторах: МОЗ проведе нараду зі всіма зацікавленими сторонами

17 Травня 2024 5:06 Поділитися

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) повідомляє, що 17 травня завершилося громадське обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)».

Проєктом акта планується вдосконалити вимоги до здійснення діяльності з електронної роздрібної торгівлі препаратами та їх доставки споживачам, зокрема до вебсайту ліцензіата, що має право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

За період громадського обговорення Держлікслужбою отримано та опрацьовано 55 пропозицій до проєкту. Наразі відбувається їх узагальнення.

Зазначається, що найближчим часом організовуватиметься спільна нарада з учасниками обговорення та зацікавленими сторонами, участь в якій візьмуть представники Міністерства охорони здоров’я (МОЗ), Держлікслужби, громадськості та суб’єктів господарювання. Про результати проведеної наради буде поінформовано додатково на офіційному сайті Держлікслужби.

Нагадаємо, серед іншого цим проєктом документа передбачається наступне:

«Розміщення пропозицій щодо продажу лікарських засобів за попереднім замовленням споживача може здійснюватися виключно на вебсайті ліцензіата, який має право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами та інформація про якого внесена до Переліку суб’єктів господарювання, що мають право на здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами».

Всеукраїнська благодійна організація «Рада захисту прав та безпеки пацієнтів» уже висловила занепокоєння перспективою відключення українських аптек від маркетплейсів і прайсагрегаторів, адже останні не реалізують препарати, а лише бронюють замовлення споживачів на їх придбання в аптечних закладах.

Водночас Громадська спілка «Аптечна професійна асоціація України» підтримує запропоновані зміни. Там вважають, що маркетплейсам не заборонено отримати ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами і після цього провадити діяльність з електронної роздрібної торгівлі ними.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»
за матеріалами www.facebook.com/dls.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті