До роковин смерті Володимира Васильовича у м. Рівне зібралися рідні, друзі та всі, хто знав цю видатну людину, щоб не просто пом’янути, а й віддати гідну шану цій особистості, відкривши меморіальну дошку на його честь та презентувавши книгу про історію його життя.
Народився Володимир Васильович 27 листопада 1946 р. в мальовничому с. Мізоч на Рівненщині. Саме батьки — Василь Маркович та Віра Іванівна посіяли в серці Володимира Васильовича зернинки людяності та працьовитості. Зокрема, мама, яка все життя працювала санітаркою, прищепила сину вміння турбуватися та поважати людей. І, напевно, саме завдяки їй Володимир Васильович ухвалив рішення здобути фармацевтичний фах. Після закінчення Львівського державного інституту, пропрацювавши деякий час у Казахстані, юнак повертається на рідну Рівненщину, де проходить шлях від інспектора Рівненського обласного аптечного управління до заступника начальника Рівненського обласного аптечного управління. На зорі Незалежності України очолює колектив Рівненського обласного виробничого об’єднання «Фармація», потім стає головою правління Відкритого акціонерного товариства (ВАТ) «Рівнефармація», а з 2010 р. — генеральним директором ТДВ «Рівнефармація». Володимир Васильович був одним з перших в Україні, хто уклав договори з міжнародними постачальниками, завдяки чому українці змогли отримати доступ до дефіцитних на той час ліків, співпрацював із медичними установами регіону, був членом колегії управління охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації, за його сприяння розпочали діяльність «Аптека для ветеранів» та «Аптека-музей» у м. Рівне, відкрито фармацевтичне відділення в Рівненському базовому медичному коледжі, евакуйовано до м. Рівне Луганський державний медичний університет. Варто зазначити, що всі досягнення мали місце завдяки невтомній, наполегливій праці, високому професіоналізму та великій людяності Володимира Васильовича. А ще завдяки головній помічниці, натхненниці та коханню всього його життя — дружині Людмилі Михайлівні, з якою вони прожили 46 років та виховали двох чудових дітей.
Під час відкриття меморіальної дошки на честь корифея пролунав потужний меседж про те, що нічого в житті не досягається без великої праці, а Володимир Васильович своєю працею довів, що не існує нічого неможливого, адже ніколи не зупинявся на досягнутому, крокуючи лише вперед і ведучи за собою інших. Наразі донька Володимира Васильовича — Ольга Володимирівна Садовник, генеральна директорка ТДВ «Рівнефармація», заслужена працівниця фармації України, кандидатка фармацевтичних наук, доцентка комунального закладу вищої освіти (КЗВО) «Рівненська медична академія», з гідністю продовжує справу свого батька.
Продовженням пам’ятного заходу стала презентація біографічної книги «З любов’ю до людей» за авторства Володимира Борищука, академіка Української академії наук, кандидата фармацевтичних наук, доцента кафедри організацій і економіки фармації Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, та співавтора — О. Садовник. Варто наголосити, що книга з такою символічною назвою є не просто гарним висловлюванням, а виданням, яке відобразило світогляд цієї особистості, його життєву позицію та відтворило життєвий шлях людини, яка своєю працею, професіоналізмом і людяністю залишила значний слід у розвитку фармації Рівненщини.
Під час відкриття меморіальної дошки та презентації книги спогадами про Володимира Васильовича мали змогу поділилися автор В. Борищук, донька та співавтор О. Садовник, дружина Людмила Михайлівна, а також колеги, які знали його особисто: доктор фармацевтичних наук, професор, заслужений працівник охорони здоров’я України, керівник Агенції методологічної та науково-практичної роботи державного підприємства (ДП) «Державний експертний центр МОЗ України», голова Луганської фармацевтичної асоціації, завідувач кафедри технології ліків, організації та економіки фармації — Олександр Гудзенко, директор оптової фармацевтичної фірми «Фармако», провізор вищої категорії, заслужений працівник фармації України, перший заступник голови правління громадської організації (ГО) «Всеукраїнська фармацевтична палата», керівник медичної служби Міжнародної громадської організації «Козацтво запорізьке» Олександр Новіков, ексначальник державної служби Державної інспекції з контролю лікарських засобів Микола Богданов, завідувачка комунального підприємства Львівської обласної ради «Аптека № 1» Неля Бик, доктор фармацевтичних наук, професор кафедри організації та економіки фармації та технології ліків фармацевтичного факультету Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Богдан Громовик. Також до пам’ятної події долучилися представники Збройних сил України, директор «Державного експертного центру МОЗ України», кандидат фармацевтичних наук Михайло Бабенко, перший заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації (ОВДА) Сергій Подолін, заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк, депутатка Рівненської міської ради, голова постійної комісії з питань міського господарства, транспорту, зв’язку та екології Катерина Марчук, заступниця директора департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення Рівненської ОВДА Олена Гандзюк, доцентка, кандидатка фармацевтичних наук, проректорка з наукової роботи, професорка кафедри хіміко-фармацевтичних дисциплін КЗВО «Рівненської медичної академії» Оксана Штриматіс, виконувачка обов’язків начальника управління охорони здоров’я виконавчого комітету Рівненської міської ради Лариса Обуховська.
Завершенням заходу стало вітання із Днем фармацевтичного працівника та вручення від імені військових за активну громадянську позицію, патріотизм та вагому благодійну допомогу захисникам України почесних грамот, подяк та нагород ТДВ «Рівнефармація» та її головній директорці О. Садовник.
Усе минає. Відходять у вічність найкращі. Проте спогади про них залишаються. Шлях, яким йшов Володимир Васильович Синяк, не був легким чи рівним, проте він був надзвичайно цікавим, адже був пройдений з гідністю. Це був життєвий шлях людини, що жила, творила та працювала заради інших, а пам’ять про цю особистість завжди житиме серед тих, хто цінує його внесок у розвиток фармації та допомогу людям.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим