Щоб когось вилікувати, потрібно спочатку встановити правильний діагноз. А щоб зуміти встановити правильний діагноз, необхідно володіти не тільки основними медичними знаннями, а й глибокою зацікавленістю в лікуванні.
Б. Брехт
Коли люди можуть все правильно організувати, адже відчувають, що від них залежить дуже багато в цій країні, то все виходить якнайкраще. Саме так було і цього разу. Адже організаторами конференції «Медико-фармацевтичні аспекти охорони здоров’я» виступили фахові медичні й освітні установи та громадські організації, що відіграють значущу роль в охороні здоров’я України. А саме:
- лікарня Святого Луки / Лікувально-діагностичний центр (ЛЦД) «Ацинус» (генеральний директор, кандидат медичних наук, заслужений лікар України Григорій Урсол), на базі якої проводився захід;
- Донецький національний медичний університет (ДНМУ) (виконувачка обов’язків ректора ДНМУ, докторка медичних наук, професорка Майя Єрмолаєва);
- Громадська організація (ГО) «Вінницька обласна асоціація фармацевтів «КУМ ДЕО» (голова правління ГО «Вінницька обласна асоціація фармацевтів «КУМ ДЕО», заслужена працівниця фармації України Лариса Просяник).
Захід пройшов за головування М. Єрмолаєвої та її заступника по оргкомітету — Віктора Хоменка, доктора фармацевтичних наук, професора, академіка Національної академії наук вищої освіти України, заслуженого діяча охорони здоров’я України, завідувача кафедри медико-фармацевтичних дисциплін та безперервного професійного розвитку (БПР) фармацевтів ДНМУ.
Інформаційну підтримку конференції надало видання «Щотижневик АПТЕКА», яке є одним із провідних спеціалізованих медіа для фахівців галузі охорони здоров’я на просторах України.
Партнерами заходу стала низка вітчизняних аптечних мереж та фармацевтичних компаній.
Здоров’я нації — це важливо!
Стан здоров’я населення — це дзеркало рівня розвитку суспільства, його цінностей, соціальної справедливості та турботи про майбутнє. Це не просто відсутність хвороб, а повноцінне життя, в якому люди мають доступ до якісної медичної допомоги, чистого довкілля, безпечної їжі, психологічної підтримки та знань про власне тіло. Фокус на здоров’ї населення — це інвестиція, яка повертається у вигляді активного, працездатного і щасливого суспільства. Це зниження навантаження на медичну систему. Це довше життя для людей та їх краще майбутнє.
Тому під час конференції саме здоров’я людини було поставлено в основу ухвалення рішень — від політики до освіти, від урбаністики до щоденних звичок. Зокрема, основні напрямки обговорень, до яких долучилися представники медико-фармацевтичного бізнесу, науковці та освітяни, включали:
- актуальні питання медичної та фармацевтичної практики;
- інновації в лікувально-діагностичному процесі;
- шляхи оптимізації взаємодії лікарської та фармацевтичної спільноти;
- сучасні досягнення в галузі медицини та фармації;
- стан і перспективи надання послуг у сфері охорони здоров’я;
- аналіз українського фармацевтичного ринку;
- нові ідеї та результати наукових досліджень;
- актуальні питання медицини і фармації в системі охорони здоров’я (обговорення за круглим столом).
Особлива увага приділялася викликам, пов’язаним з реформами в системі охорони здоров’я та фармації, зокрема останнім досить «турбулентним» нормативно-правовим питанням, що змушують швидко адаптовуватися до нових реалій, щоб іти в ногу з часом, впровадженню дуальної форми навчання й самоврядування в системі охорони здоров’я та багатьом іншим новаціям.
Медицина розвивається лише тоді, коли ставить запитання — і шукає наукові відповіді. Бо здоров’я — це не випадковість, це результат знань!
Проведена конференція засвідчила високий науковий рівень української та міжнародної фармацевтичної спільноти, а також актуальність досліджень, започаткованих Науковою школою професорки Алли Немченко. Учасники представили доповіді, присвячені новітнім розробкам у сфері лікарських засобів, сучасним підходам до оцінки ефективності медичних технологій, фінансуванню наукових проєктів і досвіду міжнародного партнерства.
Круглий стіл став ареною для палких дискусій, де стикалися різні погляди та народжувалися нові рішення.
За підсумками обговорень ухвалено рекомендації щодо подальшого розвитку наукових досліджень, удосконалення фармацевтичної освіти та активізації міжнародного співробітництва.
Вшанування ювілярки
Кульмінаційним моментом конференції стало вшанування професорки Алли Семенівни Немченко. Її багаторічна праця, відданість науці та плеяда вихованих нею учнів були відзначені колегами, друзями та послідовниками. У теплій атмосфері професійної підтримки звучали щирі слова вдячності цій видатній жінці від колег, учнів, представників академічної та професійної спільноти, підкреслюючи її вагому роль як наставниці, вченої та людини, що надихає. Її внесок у розвиток наукової думки та підготовку фахівців для системи охорони здоров’я був високо оцінений учасниками заходу.
Разом ми — незламні
Допомога постраждалим, підтримка, забезпечення ліками та харчами — усе це рятує життя щодня. Кожна добра справа наближає перемогу не лише на фронті, а й у серцях.
Тому проведений захід не обмежився лише науковими дебатами. Важливою його складовою стала ініціатива гуманітарної підтримки військовослужбовців, які проходять лікування після поранень. За сприяння організаторів та партнерів було організовано збір гуманітарної допомоги, яка включала передачу лікарських засобів, засобів реабілітації, одягу, продуктів харчування та предметів особистої гігієни, та передано її пораненим військовим.
Завершення конференції «Медико-фармацевтичні аспекти охорони здоров’я» стало не фінальною крапкою, а початком нового розділу. Учасники висловили вдячність організаторам та партнерам за високий рівень підготовки заходу, конструктивізм та професіоналізм, та роз’їхалися, натхненні новими знаннями, збагачені спілкуванням та сповнені рішучості змінювати на краще «світ» охорони здоров’я. Адже медико-фармацевтичні аспекти охорони здоров’я — це не просто назва конференції, це маніфест єдності науки, практики та людяності, що дарує надію на здорове майбутнє. Бо здорова людина — це здорова країна. А здорова країна — це сильна, вільна і щаслива Україна.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим