10–11 липня у м. Рим (Італія) проходить 4-та щорічна Міжнародна конференція з відновлення України — Ukraine Recovery Conference (URC 2025). Масштабна подія зібрала представників урядів, бізнесу, міжнародні організації та громадськість для обговорення шляхів швидкого відновлення України після війни та побудови довгострокової стійкості держави.
Підсумки першого дня підбили представники української делегації — досягнуто нових важливих домовленостей в медичному напрямі.
Одна з них — інвестиційна угода про локалізацію виробництва ліків в Україні, у підписанні якої взяли участь керівник комерційних операцій Roche Pharma International Падраїк Ворд та з української сторони — голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, заступник міністра охорони здоров’я Едем Адаманов та генеральний директор ДП «Медичні закупівлі України» (МЗУ) Олег Кльоц.
«Це — перше стратегічне партнерство між міжнародною інноваційною фармкомпанією та державним підприємством. Проєкт реалізується за участю МЗУ й передбачає нову модель державно-приватного партнерства — для забезпечення життєво важливими ліками, зокрема в межах реалізації Національної стратегії контролю онкозахворювань до 2030 року», — відзначив Е. Адаманов.
Згідно з інвестиційною угодою, компанія F. Hoffmann-La Roche має постачати такі препарати, як атезолізумаб (торговельна назва «Тецентрик») та пертузумаб у комбінації з трастузумабом (торговельна назва «Фесго»).
Атезолізумаб показаний, зокрема, для лікування найпоширенішого типу онкопатології легень — недрібноклітинного раку легень (85% усіх випадків). Пертузумаб / трастузумаб застосовуються для лікування HER2-позитивного раку молочної залози, зокрема на ранніх і метастатичних стадіях.
«В умовах повномасштабної війни та демографічної кризи кожне життя є надзвичайно важливим. Ми не можемо дозволити собі втрачати людей через хвороби, які вже сьогодні можна ефективно лікувати. Інноваційні лікарські засоби дають шанс на одужання, продовження активного життя та збереження сімей. Це не лише про медицину — це про збереження людського потенціалу, на якому тримається країна. Забезпечення доступу до сучасного лікування — наш прямий обов’язок і внесок у відновлення України», – зазначив О. Кльоц.
Загалом, у перший день URC 2025 досягнуто домовленостей на 75 млн євро у сфері охорони здоров’я.
Серед них:
Меморандуми з Enabel in Ukraine (Бельгія) та Expertise France — включають модернізацію лікарень, розвиток мережі реабілітації, навчання команд, телемедицину, підтримку медсестринства.
Угода з урядом Італії — пільговий кредит на 30 млн євро для будівництва обласної дитячої лікарні в Одесі.
Спільна заява з Банком розвитку Ради Європи — щодо розвитку Українського центру материнства і дитинства.
Тристороння угода між ЄС, Enabel і Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) — 11,5 млн євро на трансформацію системи охорони здоров’я.
Сьогодні у рамках другого дня URC 2025 відбудеться окремий воркшоп «Розвиток фармацевтичного сектору України як гарантія доступу до критично важливих ліків для ЄС». На ньому зберуться представники українських та європейських виробників ліків, регуляторні органи, представники галузевих асоціацій, а також експерти Європейської комісії. Обговорюватимуться стратегічні кроки для подолання дефіциту критично важливих ліків у ЄС, зміцнення ланцюгів постачання, створення спільних виробничих потужностей та впровадження в Україні єдиної регуляторної політики відповідно до стандартів ЄС.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим