#527 | Еженедельник АПТЕКА

Правила повинні відповідати потребам

Сьогодні не є секретом той факт, що трансформаційні процеси у галузі охорони здоров’я гальмуються у всіх можливих напрямках. Можна констатувати, що й цивілізовані правові відносини у зазначеній галузі, які мають бути стрижнем ефективного розвитку, в Україні відсутні, незважаючи на багаторічні спроби їх формування.

Майстер клас від «Ей енд Ді». Рекомендації щодо вибору вимірювача артеріального тиску

Цифрові вимірювачі артеріального тиску активно завойовують український ринок, вони популярні, їх запитують в аптеках. Бездоганну репутацію мають тонометри японської компанії «Ей енд Ді» — вони зручні, прості в користуванні та мають доступну ціну.

Аналіз регуляторного впливу наказу Міністерства охорони здоров’я, Міністерства аграрної політики, Державної податкової адміністрації України

«Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету України з медичної та мікробіологічної промисловості, Міністерства агропромислового комплексу України, Державної податкової адміністрації України від 31.12.1997 р. № 131/125/474 «Про затвердження Положення про порядок контролю за обігом спирту етилового, що використовується для виготовлення лікарських засобів».

Припис від 04.02.2006 р. № 583/07-21

У відповідності до ст. 15, ст. 21 Закону України «Про лікарські засоби»  та на підставі встановлення факту фальсифікації лікарського засобу ЦЕФТРИАКСОН-КМП, порошок для приготування ін’єкційного розчину по 1,0 г у флаконах серії 761204 з маркуванням виробника ВАТ «Київмедпрепарат» (за повідомленням виробника серія 761204 не вироблялась), ЗАБОРОНЕНО реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу ЦЕФТРИАКСОН-КМП, порошок для приготування ін’єкційного розчину по 1,0 г у флаконах серії 761204 з маркуванням виробника ВАТ «Київмедпрепарат», Україна.

Припис від 06.02.2006 р. № 593/07-21

У відповідності до ст. 15, ст. 21 Закону України «Про лікарські засоби» та на підставі встановлення факту фальсифікації лікарського засобу РОЗЧИН АЛЬБУМІНУ ДОНОРСЬКОГО, розчин 10% по 100 мл серії 371204 з маркуванням виробника Донецька обласна станція переливання крові, ЗАБОРОНЕНО реалізацію (торгівлю), зберігання та застосування лікарського засобу РОЗЧИН АЛЬБУМІНУ ДОНОРСЬКОГО, розчин 10% по 100 мл серії 371204 з маркуванням виробника Донецька обласна станція переливання крові.

Крок до формулярів?

Одне з основних завдань держави в галузі охорони здоров’я — створення умов для забезпечення населення доступними ефективними якісними лікарськими засобами. Як відомо, у багатьох зарубіжних країнах діє система повернення грошей за придбані ліки, а призначення того чи іншого препарату здійснюється на підставі формулярів. В Україні поки що не створена аналогічна система, але один із кроків до цього — формування Національного переліку основних лікарських засобів.

БЕКЛОФОРТ ЭВОХАЛЕР — без фреона эффективнее, безопаснее, доступнее

Бронхиальная астма является одним из распространенных заболеваний. Среди взрослых число больных составляет 5%, среди детей — до 15%. В мире бронхиальной астмой больны около 300 млн человек, причем их количество постоянно увеличивается: к 2025 г. по прогнозам ВОЗ оно составит 500 млн человек.

Питання, яке потребує широкого обговорення

У день підписання до друку цього номера «Щотижневика АПТЕКА» — 10 лютого 2006 р. Дер­жавний комітет України з питань регуляторної політики та підприємни­цтвa повернув нову редакцію Правил торгівлі лікарськими засобами в аптечних закладах, затверджених Постановою КМУ від 17 листопада 2004 р. № 1570, до Міністерства охорони здоров’я України на доопрацювання. Оскільки проблема оптимізації процедури роздрібної реалізації лікарських засобів є вочевидь актуальною для нашого суспіль­ства і процес її нормативно-правового врегулювання триває, редакція «Щотижневика АПТЕКА» пропонує операторам вітчизняного фармринку, громадським галузевим організаціям та державним регуляторним органам взяти участь в обговоренні цього питання.