Уряд затвердив Державну стратегію наркополітики до 2030 р.

21 Серпня 2025 1:00 Поділитися

Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет) Михайло Радуцький у своєму Telegram-каналі повідомив, що Урядом затверджено Державну стратегію наркополітики до 2030 р. та операційний план її реалізації на 2025–2027 рр.

Політик зауважив, що приведення сфери обігу наркотичних засобів у відповідність з європейськими стандартами є одним із євроінтеграційних завдань України. Так, у лютому 2025 р. в Брюсселі відбулася скринінгова зустріч української делегації з представниками Єврокомісії. Одне із завдань, яке має виконати Україна, — привести обіг наркотичних речовин до європейських норм, в тому числі затвердити оновлену стратегію наркополітики.

Затверджена Урядом стратегія передбачає зміну ставлення суспільства до людей із залежностями, впровадження доказових моделей лікування, що відповідають міжнародним стандартам, та міжвідомчу взаємодію.

Серед заходів з її реалізації передбачено проведення інформаційних кампаній у закладах освіти, на робочих місцях і в медичних установах, а також боротьба з дискримінацією осіб із психічними розладами чи поведінковими порушеннями, пов’язаними із вживанням наркотиків. Окремий напрям — популяризація здорового способу життя, зокрема серед дітей, підлітків, молоді, військових і ветеранів.

Головна мета державної політики у сфері наркотиків — зменшення вживання психоактивних речовин, протидія їх незаконному обігу та приведення українських стандартів у відповідність із міжнародними практиками.

М. Радуцький зазначив, що Комітет разом із Міністерством охорони здоров’я працює також над підвищенням доступності пацієнтів до наркотичних лікарських засобів, які їм призначив лікар. Так, наприкінці лютого провели в Комітеті нараду, на якій домовилися спростити ліцензійні умови для аптек, що відпускають такі препарати. Відповідні зміни нещодавно ухвалено Урядом. Вони дозволять збільшити кількість аптек, що реалізують такі препарати, а пацієнти зможуть отримати призначені ліки ближче до місця проживання.

За матеріалами www.facebook.com/radutskyy

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Додати свій

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті