МОЗ коментує ситуацію стосовно митного оформлення ліків

МОЗ коментує ситуацію стосовно митного оформлення ліківУ зв’язку із ситуацією, що склалася навколо митного оформлення лікарських засобів, які містять у своєму складі етанол як допоміжну речовину, а також вітамінних та вітамінно-мінеральних препаратів та з метою недопущення зриву забезпечення населення цими лікарськими засобами МОЗ Україн­и повідомляє: наявність препаратів у Державному реєстрі лікарських засобів України є підставою для звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання ліків, дозволених для виробництва і застосування в Україні. Відповідний лист-роз’яснення профільне міністерство направило до Державної митної служби України.

Наявність інформації про препарати у Державному реєстрі лікарських засобів України свідчить про те, що вони пройшли процедуру державної реєстрації відповідно до чинного законодавства України, їх якість, безпека та ефективність підтверджена та вони дозволені до застосування у медичній практиці на території нашої країни.

Відповідно до ст. 197 Податкового кодексу України звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні, та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також виробів медичного призначення за переліком, затвердженим КМУ.

У листі до Державної митної служби України також зазначено, що під час державної реєстрації віднесення лікарських засобів до тої чи іншої товарної позиції відповідно до кодів УКТЗЕД не є головним критерієм для підтвердження їх якості, безпеки та ефективності.

Нагадаємо, що в лютому 2012 р. Державна митна служба України перевела частину лікарських засобів в групу підакцизних товарів.

Як зазначалося у роз’ясненні Державної митної служби України, певні імпортери недостовірно класифікують як ліки засоби, що насправді є спиртовмісними настоянками, призначеними для підтримки загального стану здоров’я та доброго самопочуття, а не для лікування та профілактики певних захворювань. Рішення щодо зміни кодів товарів не торкнулося жодного препарату, який застосовується при певній хворобі.

За матеріалами www.moz.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті