Згідно з наказом МОЗ України від 31.10.2011 р. № 723 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами» в сільській місцевості в разі відсутності аптеки або структурного підрозділу аптеки роздрібна торгівля лікарськими засобами за переліком, встановленим наказом МОЗ України, здійснюється в приміщеннях фельдшерських, фельдшерсько-акушерських пунктів, сільських, дільничних лікарень, амбулаторіях, амбулаторіях загальної практики — сімейної медицини працівниками цих закладів, які мають медичну освіту, на підставі договорів, укладених із ліцензіатом, що має ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами.
Однак на сьогодні частина 1 ст. 267 Податкового кодексу України (далі — ПК України) передбачає, що за здійснення торговельної діяльності в пунктах продажу товарів потрібно сплатити збір, який становить від 0,02 до 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Разом з тим п. 267.1.2. ПК України визначено суб’єктів господарювання, які не є платниками збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг. Зокрема, не є платниками зазначеного збору аптеки, що перебувають у державній та комунальній власності, але не враховано весь перелік суб’єктів господарювання, яким не потрібно сплачувати цей збір у разі, якщо на території села відсутня аптека, і цю діяльність здійснюють фельдшерські, фельдшерсько-акушерські пункти, сільські дільничні лікарні, амбулаторії, амбулаторії загальної практики — сімейної медицини.
Тому з метою врегулювання цього питання в парламенті зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо пільгової торгівлі лікарськими засобами в сільській місцевості» (реєстраційний № 3776 від 18.12.2013 р.). Його ініціаторами виступила група позафракційних народних депутатів, а також члени фракцій Партії регіонів і Комуністичної партії України. Проектом документа пропонується доповнити п. 267.1.2. ПК України положенням, згідно з яким до суб’єктів господарювання, що не є платниками збору за провадження торговельної діяльності та діяльності з надання платних послуг, пропонується віднести фельдшерські, фельдшерсько-акушерські пункти, сільські дільничні лікарні, амбулаторії та амбулаторії загальної практики — сімейної медицини, які розташовані в сільській місцевості, за умови, що в сільській місцевості відсутні аптеки або їх структурні підрозділи, роздрібна торгівля лікарськими засобами здійснюється працівниками цих закладів, які мають медичну освіту, та виключно за переліком, встановленим наказом МОЗ, а також на підставі договорів, укладених із ліцензіатом, що має відповідну ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами.
Коментарі
Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим