Порядок ліцензування імпорту АФІ: інформує Держлікслужба України

12 Січня 2015 3:29 Поділитися

Порядок ліцензування імпорту АФІ: інформує Держлікслужба УкраїниВідповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 4 липня 2012 р. № 5038-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміна «активний фармацевтичний інгредієнт» ліцензування господарської діяльності з імпорту активного фармацевтичного інгредієнта (АФІ) вводиться з 1 січня 2015 р.

Відповідно до вимог частини першої статті 17 Закону України «Про лікарські засоби» на територію України можуть ввозитися лікарські засоби, зареєстровані в Україні, за наявності сертифіката якості серії лікарського засобу, що видається виробником, та ліцензії на імпорт лікарських засобів, що видається імпортеру (виробнику лікарських засобів або особі, яка його представляє на території України) у порядку, встановленому законодавством. У додатку до ліцензії зазначаються перелік лікарських засобів, дозволених ліцензіату до імпорту, а також особливі умови провадження діяльності.

Згідно з абзацом другим частини першої статі 2 Закону України «Про лікарські засоби», лікарський засіб — будь-яка речовина або комбінація речовин (одного або декількох АФІ та допоміжних речовин), що має властивості та призначена для лікування або профілактики захворювань у людей, чи будь-яка речовина або комбінація речовин (одного або декількох АФІ та допоміжних речовин), яка може бути призначена для запобігання вагітності, відновлення, корекції чи зміни фізіологічних функцій у людини шляхом здійснення фармакологічної, імунологічної або метаболічної дії або для встановлення медичного діагнозу.

Абзацом першим частини другої статті 2 Закону України «Про лікарські засоби» встановлено, що до лікарських засобів належать, зокрема АФІ.

Відповідно до частини другої статті 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» господарська діяльність, зокрема з імпорту лікарських засобів, підлягає ліцензуванню відповідно до цього закону з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про лікарські засоби».

На сьогодні ліцензування імпорту лікарських засобів здійснюється у порядку, визначеному Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з імпорту лікарських засобів, затвердженими наказом МОЗ України від 20.02.2013 р. № 143, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 22.02.2013 р. за № 307/22839 (далі — Ліцензійні умови).

Згідно з додатком 1 до Ліцензійних умов у заяві на видачу ліцензії на імпорт лікарських засобів зазначаються типи продукції, що планується імпортувати, а саме: «Імпорт зареєстрованих готових лікарських засобів», «Імпорт зареєстрованих лікарських засобів у формі in bulk (продукції in bulk)» та «інша діяльність з імпорту лікарських засобів (будь-яка інша діяльність, не зазначена вище)» — таким чином, імпорт зареєстрованих АФІ може зазначатися як інша діяльність з імпорту лікарських засобів.

Також ідентична інформація зазначається у додатку до ліцензії на імпорт лікарських засобів (додаток 3 до Ліцензійних умов).

Таким чином, суб’єкти господарської діяльності, які бажають переоформити додатки до діючих ліцензій з імпорту лікарських засобів з метою розширення переліків лікарських засобів або отримати ліцензію на імпорт лікарських засобів, можуть звернутися в установленому законодавством порядку до Державної служби України з лікарських засобів (Держлікслужба України).

Інформаційна довідка.

Держлікслужбою України двічі було розроблено та направлено на громадське обговорення та подальше погодження у всіх заінтересованих органах проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо скасування ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів)».

Вперше проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо скасування ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів)» було подано Держлікслужбою України до МОЗ України (лист від 24.03.2014 р. № 5692-1.1/3.0/17-14), проте після погодження відповідними заінтересованими органами законопроект було повернено з Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України в зв’язку з реєстрацією аналогічного законопроекту депутатом В.В. Дудкою (реєстрація у Верховній Раді України від 17.04.2014 р. № 4739).

Вдруге проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо скасування ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів)» терміново було подано Держлікслужбою України до МОЗ України (лист від 04.11.2014 р. № 20677-1.1/3.0/17-14), який наразі пройшов громадське обговорення на офіційних сайтах МОЗ України та Держлікслужби України, погоджений з усіма заінтересованими органами та направлений в установленому порядку на правову експертизу до Міністерства юстиції України (лист МОЗ України від 04.12.2014 р. № 18.02-04/6969/35464).

Водночас 28 грудня 2014 р. Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект № 1498 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо скасування ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів)». Цим законопроектом також передбачено скасування ліцензування імпорту АФІ. Зокрема, пропонується внести зміни до статті 17 Закону України «Про лікарські засоби», статті 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» та пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 4 липня 2012 р. № 5038-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміна «активний фармацевтичний інгредієнт».

На сьогодні законопроект № 1498 направлений на доопрацювання до парламентського Комітету з питань промислової політики та підприємництва.

За матеріалами www.diklz.gov.ua
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Цікава інформація для Вас:

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті