Подання інформації про кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб: ООРММП України представило роз’яснення

Подання інформації про кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб: ООРММП України представило роз’ясненняПропонуємо увазі читачів лист Об’єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України (далі — ООРММП України), яке звертається до керівників підприємств з проханням ознайомитися з роз’ясненням Федерації роботодавців України щодо розкриття інформації про кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб. Нагадаємо, таку інформацію потрібно подавати державному реєстратору для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців на підставі Закону України від 14.10.2014 р. № 1701-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів».

Об’єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України

від 20.05.2015 р. № 01/149

Керівникам підприємств

Шановні колеги!

Об’єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України (далі — ООРММП України) висловлює Вам свою щиру повагу та звертається з наступним.

25 листопада 2014 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів», яким регламентовано обов’язок розкриття інформації про кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб.

У зв’язку з численними зверненнями щодо порядку встановлення кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, а також порядку подачі інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи державному реєстратору для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, Федерація роботодавців України підготувала лист-роз’яснення щодо розкриття інформації про кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб.

З повагою
В.К. Печаєв,
президент ООРММП України

ФЕДЕРАЦІЯ РОБОТОДАВЦІВ УКРАЇНИ (ФРУ)

від 19.05.2015 р. № 01-1-223

Територіальні організації (об’єднання) роботодавців

Всеукраїнські галузеві організації (об’єднання) роботодавців

Асоційовані та партнерські організації ФРУ

Шановні колеги!

У зв’язку з численними зверненнями щодо порядку встановлення кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, а також порядку подачі інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи державному реєстратору для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — Єдиний державний реєстр) повідомляємо.

25 листопада 2014 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» (далі — Закон), яким регламентовано обов’язок розкриття інформації про кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб.

Цим Законом встановлюється обов’язок подати державному реєстратору інформацію про кінцевих вигодоодержувачів та засновників юридичної особи:

  • для нових підприємств — у момент державної реєстрації;
  • для існуючих компаній — протягом 6 міс з дати набрання чинності Законом, тобто до 25 травня 2015 р.

Відповідно до згаданого Закону:

  • кінцевий вигодоодержувач юридичної особи — це фізична особа, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб, що здійснюється, зокрема, шляхом реалізації права володіння або користування всіма активами чи їх значною часткою, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування, а також вчинення правочинів, які надають можливість визначати умови господарської діяльності, давати обов’язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління, або яка має можливість здійснювати вплив шляхом прямого або опосередкованого (через іншу фізичну чи юридичну особу) володіння 1 особою самостійно або спільно з пов’язаними фізичними та/або юридичними особами часткою в юридичній особі у розмірі 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі.

При цьому фізичною особою — кінцевим вигодоодержувачем юридичної особи не може бути особа, яка є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого права.

Даним Законом було внесено зміни до Господарського кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців».

Ст. 641 Господарського кодексу України визначено, що підприємства, крім державних та комунальних підприємств, зобов’язані встановлювати свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера), регулярно оновлювати і зберігати інформацію про нього та надавати її державному реєстратору у випадках та в обсязі, передбачених законом.

Згідно з ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» в Єдиному державному реєстрі має міститися, зокрема:

  • інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника, якщо засновник — юридична особа, а саме: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), країна громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • інформація про структуру власності засновників — юридичних осіб (крім політичних партій, творчих спілок та їх територіальних осередків, адвокатських об’єднань, торгово-промислових палат, державних органів, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій), яка дає можливість встановити фізичних осіб власників істотної участі цих юридичних осіб, а саме: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), країна громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків.

За порушення порядку розкриття інформації Законом передбачено наступну відповідальність: щодо посадових осіб підприємства — «тягне за собою накладення на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян» (тобто від 5 100 до 8 500 грн).

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» відомості про юридичну особу або фізичну особу — підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.

Для внесення до Єдиного державного реєстру відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника, якщо засновник — юридична особа, та про власника істотної участі засновника юридичної особи, якщо засновник — юридична особа, представник юридичної особи має подати державному реєстратору реєстраційну картку «Форма 4», яка затверджена наказом Міністерства юстиції України від 14.10.2011 р. № 3178/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.10.2011 р. за № 1207/19945 (зі змінами).

Слід зазначити, що положеннями Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» не встановлено вимоги щодо подання державному реєстратору будь-яких підтверджуючих документів.

Під час подання реєстраційної картки «Форма 4» заповнюються лише ті поля, які стосуються зміни відомостей про юридичну особу, що вносяться до Єдиного державного реєстру.

Звертаємо увагу, що затверджена форма реєстраційної картки (Форма 4) передбачає внесення даних про фізичну особу в розділ про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів).

Положеннями Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» та формою реєстраційної картки не передбачено внесення у відповідне поле інформації «відомості відсутні» чи «відсутні» тощо.

У разі відсутності відповідних змін (необхідної інформації) юридичною особою така реєстраційна картка не подається.

Нагадуємо також, що у випадку подання неправильно заповненої реєстраційної картки документи буде залишено без розгляду із зазначенням підстави: документи подані не в повному обсязі.

З повагою
Р.В. Іллічов,
генеральний директор ФРУ
Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті