Державний бюджет 2017: скільки коштів передбачено на охорону здоров’я?

57477

21 грудня Верховна Рада України ухвалила в цілому проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (далі — законопроект). За відповідне рішення проголосували 275 народних депутатів.

Зазначимо, що згідно з редакцією законопроекту, підготовленою до другого читання, доходи Державного бюджету України в 2017 р. передбачені у розмірі 721 398,4 млн грн., у тому числі доходи загального фонду Державного бюджету України — 669 409,0 млн грн. та доходи спеціального фонду Державного бюджету України — у сумі 51 989,4 млн грн. А видатки передбачено на суму 790 393,5 млн грн., у тому числі видатки загального фонду — 735 378,5 млн грн. та видатки спеціального фонду — 55 015,0 млн грн.

Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць передбачено у розмірі з 1 січня 2017 р. — 1544 грн., з 1 травня — 1624 грн., з 1 грудня — 1700 грн. А мінімальну заробітну плату передбачено збільшити з 1 січня до 3200 грн. При цьому посадовий оклад працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки встановлено у розмірі 1600 грн. На цю мету в законопроекті передбачені додаткові видатки в обсязі близько 28,3 млрд грн., що дозволить забезпечити виплату підвищеної заробітної плати працівникам бюджетної сфери.

Загальний обсяг ресурсу, який був спрямований на реалізацію завдань, визначених в Бюджетних висновках Верховної Ради України до проекту державного бюджету на 2017 р., становить понад 2,8 млрд грн., зокрема, додаткові видатки передбачені на:

  • оплату медичних послуг, що надаватимуться клініками науково-дослідних установ Національної академії медичних наук України — 817,7 млн грн.;
  • відновлення видатків для загальнодержавних закладів охорони здоров’я (у тому числі дитячих та протитуберкульозних санаторіїв), які надають медичну допомогу всім областям України, — 477,3 млн грн.;
  • придбання медикаментів та обладнання для Інституту серця і Національного інституту раку МОЗ України — 60 млн грн.

Крім цього, додатково видатки передбачені й на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань — 500 млн грн.

Також відповідно до висновку Комітету Верховної Ради України з питань бюджету на своєму засіданні 21 грудня 2016 р. пропонувалося доповнити бюджет ще деякими видатками, зокрема на:

  • медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, — на суму 61,342 млн грн.;
  • збільшення за загальним фондом видатків споживання за бюджетною програмою «Підвищення кваліфікації медичних та фармацевтичних кадрів та підготовка наукових і науково-педагогічних кадрів у сфері охорони здоров’я, підготовка та підвищення кваліфікації осіб з надання домедичної допомоги», — на 20 млн грн.;

Також Комітет пропонував Парламенту передбачити в бюджеті за загальним фондом видатки споживання за новою бюджетною програмою «Реалізація пілотного проекту щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомоги у окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук України» у сумі 200 млн грн., зменшивши на дану суму видатки за загальним фондом споживання за бюджетною програмою «Медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам».

Хоча додатком 3 до законопроекту до другого читання загальні видатки на охорону здоров’я передбачені в розмірі 56,547 млрд грн., однак Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я, на своїй сторінці в соціальній мережі «Facebook» зазначила, що прийнятою редакцією законопроекту видатки на охорону здоров’я становлять 88,673 млрд грн., що на 18% більше порівняно з 2016 р. І запевнила, що дані кошти будуть максимально ефективно використані для розвитку галузі.

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»,

фото Кабінету Міністрів України

Комментарии

Нет комментариев к этому материалу. Прокомментируйте первым

Добавить свой

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Другие статьи раздела


Последние новости и статьи