МОЗ роз’яснює, як медичним закладам приєднатися до реформи

02 Січня 2018 1:31 Поділитися

 

МОЗ закликає заклади охорони здоров’я змінювати організаційну форму з метою залучення їх до реформи фінансування охорони здоров’я. Так, підписані 28 грудня Президентом України закони «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» та «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» дають старт реформі системи фінансування охорони здоров’я. Однак для її реалізації закладам охорони здоров’я необхідно змінити свою організаційно-правову форму.

Адже тільки медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету. Як неприбуткові підприємства заклади не будуть платниками податку на прибуток і зможуть самостійно розпоряджатися отриманими коштами, у тому числі вільно встановлювати розмір заробітної плати для медичних та інших працівників.

Нагадаємо, що автономізація медичних закладів запроваджується Законом України від 06.04.2017 р. № 2002 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я», який введено в дію з 6 листопада 2017 р. Комунальні некомерційні підприємства є неприбутковими, тобто метою їх діяльності є не отримання прибутку, а надання послуг з охорони здоров’я населенню.

Перехід від субвенції до прямих виплат

Перший квартал 2018 р. — час для місцевої влади та медичних закладів первинної ланки на підготовку до впровадження нової моделі фінансування та нових стандартів надання послуг.

Депутати Верховної Ради вирішили на перехідний період залишити обидві системи фінансування — медичну субвенцію і прямі виплати за договорами з НСЗУ. Тому до початку прямих виплат з Державного бюджету за договорами з НСЗУ заклади первинної ланки (у тому числі автономізовані) будуть фінансуватися за рахунок медичної субвенції, як і раніше.

Заклади, які не автономізуються та не укладуть договори з НСЗУ, будуть до кінця 2018 р. фінансуватися за рахунок медичної субвенції. Відповідно заробітні плати лікарів будуть прив’язані до тарифної сітки.

Медичні заклади зможуть приєднуватися до реформи тільки групами — тобто одразу весь район, місто або об’єднана територіальна громада (ОТГ). Це зумовлено тим, що субвенція виплачується на бюджет і, відповідно, може бути скасована повністю для цього бюджету, а не окремого закладу.

Отже, для приєднання до реформи всі заклади охорони здоров’я, які фінансуються з бюджету району, міста або ОТГ мають бути автономізовані, підключені до електронної системи охорони здоров’я і відповідати Табелю оснащення для надання первинної медичної допомоги.

Приватні практики первинної допомоги (лікарі — фізичні особи — підприємці та приватні заклади) можуть укласти договір та розпочати роботу з НСЗУ в будь-який момент з моменту запуску роботи служби.

За матеріалами moz.gov.ua

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті