Орендарів приміщень під аптечні пункти хочуть зобов’язати брати участь у програмі «Доступні ліки»

22 Квітня 2019 11:16 Поділитися

На Херсонщині шукають шляхи вирішення проблемних питань, пов’язаних із запровадженням змін до програми «Доступні ліки». Раніше ми повідомляли про те, що аптечні заклади не готові працювати за урядовою програмою й не укладають договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). За даними електронної карти аптек — учасників програми «Доступні ліки», лише 34 суб’єкти господарювання уклали договори з НСЗУ, у 92 аптечних закладах регіону можна придбати доступні ліки.

Херсонська обл. — один з аутсайдерів за кількістю виписаних рецептів. Станом на ранок 22 квітня лікарями регіону виписано майже 10,5 тис. рецептів. Для прикладу, в сусідній Миколаївській обл. цей показник становить майже 26 тис. Лідирує за кількістю виписаних рецептів Дніпропетровська обл. — майже 115 тис.

У зв’язку зі складнощами щодо роботи програми «Доступні ліки» на Херсонщині депутат обласної ради Оксана Рукавішнікова звернулася до постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та здорового способу життя з пропозицією запровадити механізм, що допоможе налагодити ефективну роботу цієї програми. Зокрема, запропоновано, щоб керівники закладів охорони здоров’я при зверненні до обласної ради з питанням щодо оголошення конкурсу на право оренди приміщень закладу або продовження оренди під аптечні пункти вказували як обов’язкову умову участь аптечного закладу в програмі «Доступні ліки».

Члени профільної комісії підтримали депутатське звернення та направили його на розгляд постійної комісії з питань управління об’єктами комунальної власності.

Профільна комісія також рекомендувала вищезазначене питання на розгляд чергової сесії Херсонської обласної ради, яка відбудеться 25 квітня, для остаточного прийняття рішень.

Зауважимо, що у зв’язку з переходом з 1 квітня урядової програми до адміністрування НСЗУ виник ряд труднощів з її реалізацією. Детально про це йшлося в інтерв’ю з директором громадської спілки «Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)», доктором фармацевтичних наук, професором Володимиром Руденком.

Проблемні питання функціонування програми за новими правилами також висвітлено в рамках інтерв’ю з Олегом Клімовим, головою ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата», членом ради Міжнародної фармацевтичної федерації (International Pharmaceutical Federation — FIP).

Прес-служба «Щотижневика АПТЕКА»
за матеріалами khor.gov.ua

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті