Посилення захисту осіб з інвалідністю: набули чинності зміни у встановленні пандусів

12 лютого набув чинності Закон України від 16 січня 2020 р. № 473-IX «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі — Закон) щодо посилення захисту осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при здійсненні містобудівної діяльності» у зв’язку з опублікуванням в офіційному виданні Верховної Ради України, газеті «Голос України» від 12.02.2020 р. № 27.

Законом доповнено Закон України від 17.02.2011 р. № 3038‑VI «Про регулювання містобудівної діяльності» нормами, які, зокрема, дозволяють облаштовувати засобами безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, такими як пандуси, будь-які об’єкти житлово-комунального та громадського призначення, їх комплекси та частини, без наявності відповідного документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

Окрім цього, Законом передбачено, що орган державного архітектурно-будівельного контролю відмовлятиме у видачі сертифіката, у тому числі щодо доступності об’єкта для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Також розширюється понятійний апарат закону № 3038 такими термінами, як «засоби безперешкодного доступу до об’єктів» та «маломобільні групи населення».

У Законі зазначається, що порядок влаштування засобів безперешкодного доступу до об’єктів або їх розумного пристосування встановлюватиме Кабінет Міністрів України.

Пресслужба «Щотижневика АПТЕКА»

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Інші статті розділу


Останні новини та статті