Одна година замість трьох днів. Як отримати послуги з ліцензування онлайн?

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (далі — Держлікслужба) розробила інструкцію для отримання послуг з ліцензування виробництва, імпорту, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами онлайн. І якщо ви досі не скористалися зручним порталом, що почав працювати ще у грудні минулого року, саме час розібратися й відчути всі переваги електронних послуг. А це швидкість, прозорість та можливість отримати необхідні послуги без паперової бюрократії, додаткових витрат і біганини коридорами державних установ.

Портал полегшить життя промислових виробників, аптечних закладів, імпортерів та дистриб’юторів (оптовий продаж), адже тепер вони зможуть дистанційно подавати заяви та відслідковувати стан їх розгляду для отримання необхідних дозвільних документів, а саме:

  • ліцензії щодо провадження діяльності з виробництва (промислового) лікарських засобів;
  • ліцензії щодо провадження діяльності з імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів);
  • ліцензії щодо провадження діяльності з виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Як це відбувається на практиці, розповідає підприємець з Миколаєва Катерина Осіпова, яка планувала відкрити свою першу аптеку. Завдяки проактивності та чіткій цілі вона знайшла інформаційний портал Держлікслужби та змогла самостійно без зайвої допомоги оформити ліцензію на початок провадження діяльності.

«Відкриття своєї першої аптеки стало для мене принциповою справою. Перш за все, мені знадобилося отримати і свою першу дозвільну ліцензію. Можливість оформити її онлайн я знайшла випадково, в інтернеті. Банально, але шукала, адже просто виникла потреба. Оскільки заповнювала заяву без підказок, довелося зробити аж три спроби, адже спершу не обійшлося без помилок… Але за мету для себе поставила одне — дійти до кінця! З’ясувалося, що в Миколаєві я стала однією з перших, хто скористався цією послугою в новому онлайн-форматі. Тепер допомагаю розробникам своїми відгуками щодо покращення роботи сервісу та тим, хто звертається за підказкою».

Для ще більш легкої та зручної роботи з порталом якраз і було розроблено детальну інструкцію, за допомогою якої користувачі зможуть дізнатися:

  • як зареєструватися на порталі, щоб скористатися всіма можливостями електронного кабінету;
  • як переглянути наявні ліцензії та отримувати повідомлення системи;
  • як подати заяву на ліцензування, зокрема, заяву на отримання ліцензії з торгівлі, заяву на створення нового місця провадження діяльності (МПД), заяву на закриття МПД, що вже існує, заяву про анулювання ліцензії тощо;
  • як заповнити повідомлення про доповнення інформації;
  • як моніторити подані заяви та отримувати сповіщення про стан розгляду та результати протягом усього терміну дії ліцензії.

Пані Катерина запевняє, що на шляху до цілі не зупиняють навіть такі речі, з якими довелося зітк­нутися вперше, наприклад, кваліфікований елект­ронний підпис (КЕП). «Сервіс дуже зручний! Особливо для таких новачків, як я. Раніше мені б довелося вже кілька разів приїхати до Києва. Скільки часу і ресурсів довелося б витратити? Щоразу цілих 3 дні! А якщо ви робите це онлайн, заздалегідь підготувавши необхідні документи, витрачається максимум 1 год». Такий відгук, як і інші історії користувачів, які самостійно подавали заявки щодо ліцензування, — це справжня порція натхнення для команди розробників та співробітників Держлікслужби.

До того ж портал дозволяє не лише подавати заяви та відслідковувати статус їх розгляду онлайн, а ще й швидко вносити необхідні зміни та виправляти технічні помилки, допущені під час заповнення, що в паперовому вигляді вимагало багато часу, численних комунікацій з чиновниками або навіть призводило до відмови у видачі ліцензії.

Відтепер усе під контролем у вашому особистому кабінеті — переглянути наявні ліцензії, допов­нити інформацію чи подати заяву на нову послугу з ліцензування — усе можливо онлайн. А голов­не — зручно, швидко і прозоро.

Проєкт реалізований у партнерстві Держлікслужби і Міністерства цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS». Проєкт реалізовано у співпраці з Фондом Східна Європа.

За матеріалами Держлікслужби

Бажаєте завжди бути в курсі останніх новин фармацевтичної галузі?
Тоді підписуйтесь на «Щотижневик АПТЕКА» в соціальних мережах!

Коментарі

Коментарі до цього матеріалу відсутні. Прокоментуйте першим

Добавить свой

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Останні новини та статті